Војводина на Хонвед, Звезда са Вестманејаром

Војводина је у другом колу квалифинација за Лигу европе, савладан је Хибернијанс са Малте 3:2 (1:1), у првом мечу Новосађани су били убедљивији 4:1. Наредни ривал Војводине је Мађарски Хонвед. Црвена звезда у другом колу игра против исландског Вестманејара, који је у двомечу био бољи од Тошхавна.

22.22 - Крај утакмице. Војводина је славила и у другом мечу. Савладан је Хибернијанс са Малте са 3:2.

21.57 - Младост из Подгорице победила Видеотон 1:0 у главном граду Црне Горе и изборила пласман у наредну рунду квалификација за Лигу Европе. Представник Црне Горе победио је 1:0 на стадиону "под Горицом", а пошто је прошлогодишњи учесник групне фазе Лиге Европе у Секешфехервару славио 2:1, у друго коло пласирала се Младост због гола постигнутог у гостима.

21.55 - Мађарски Хонвед је следећи ривал Војводине. Мађари су и у дригом мечу савладали Никшић, убедљиво 9:0, у првом мечу било је 4:1 за Хонвед.

21.54 - Други гол Петра Шкулетића и Војводина води са 3:2 против Хибернијанса, 66. минут.

21.50 - Петар Шкулетић у 62. минуту доноси изједначење Војводини - 2:2.

21.35 - Пенал за Хибернијанс, Сигуран извођач био је Фаиља 2:1 за госте - 47. минут.

21.34 - Почело је друго полувреме.

21.16 - После једног минута надокнаде завршено је прво полувреме. Војводина - Хибернијанс 1:1.

21.13 - Изједначење. Пропуст у одбрани Новосађана користе гости са Малте и стижу до изједначења. Стрелац Обијафула у 42. минуту.

21.11 - Војводина води са 1:0 против Хибернијанса, стрелац Енвер Аливодић у 40. минуту.

20.31 - Почела је утакмица између Војводине и Хибернијанса.

Фудбалери Војводине пласирали су се у друго коло квалификација за Лигу Европе пошто су вечерас у Новом Саду, у реванш утакмици првог кола, савладали представника Малте, екипу Хибернијанса, са 3:2. Први меч у гостима Новосађани су добили резултатом 4.1.

Стрелци на вечерашњем мечу били су Аливодић у 40. и шкулетић у 62. и 67. за Војводину, а Обифуле у 42. и Фаља у 47. минуту из пенала за Хибернијанс.

Изабраници Марка Николића су у мечу са Хибернијансом показали много осцилација, али су на крају ипак успели да забележе победу.

Војводина је у 40. минуту након лоб ударца са ивице шеснаестерца Енвера Аливодића дошла до предности, међутим, гости су до краја полувремена успели да доћу до изједначења преко Бразилца Поли Обијефилеа.

Гости су у другом минуту наствака меча из једанаестерца преко Фаиље дошли до преокрета.

Војвођани су головима Петра Шкулетића у 62. и 67. минуту успели да преокрену резултат и тако избегну пораз од екипе са Малте.

Противник Војводине у другом колу квалификација је будимпештански Хонвед, који је у двомечу декласирао тим челика из Никшића (4:1 и 9:0). Први меч измећу Војводине и Хонведа играће се у Новом Саду 18. јула, док ће се реванш играти недељу дана касније у Мађарској.

Црвена звезда ће у другом колу квалификација за Лигу Европе путовати чак до Исланда. Противник црвено-белима биће екипа Вестманаејера.

Након ремија од 1:1 у првој утакмици против екипе ХБ са Фарских Острва, у реваншу је било 1:0 за Исланђане. Екипа из Тошхавна је била врло близу изненађења, али је ИБВ стигао до победе у 90. минуту, након једанаестерца.

Одлучујући погодак постигао је Арнар Брагибергсон.

Црвена звезда је домаћин првог меча друге рунде, 18. јула, а седам дана касније путује на Исланд. У жребу за треће коло црвено-бели неће бити у повлашћеној групу пошто су остали први испод црте, а екипа Розенборга је прошла даље, тако да Звезда није успела да уђе међу повлашћене.