Сремци близу опстанка

Данас је завршено 26. коло Суперлиге Србије. Спартак у Борчи убедљиво савладао БСК са 3:0. У осталим мечевима славили су домаћини, Доњи Срем, Хајдук и Слобода.

Фудбалери ужичке Слободе победили су на свом терену екипу Новог Пазара са 2:0 у данашњој дерби утакмици 26. кола Суперлиге Србије. Најбољи играч на мечу био је двоструки стрелац, Предраг Ранђеловић који је мрежу гостију из Новог Пазара погодио у 40. и 69. минуту.

Важан тријумф у борби за опстанак забележио је Доњи Срем који је код куће савладао последњепласирано Смедерево са 2:1. Екипа из Пећинаца до првог гола дошла је у 41. минуту преко Огњена Дамњановића, а коначан резултат поставио је Огњен Шкорић у 75. минуту.

Изузетно битне бодове у покушају да сачува суперлигашки статус освојио је Хајдук који је у Кули био бољи од Јавора са 2:0, а голове су дали Саша Киш и Лазар Веселиновић.

Суботички Спартак је на гостовању у Борчи против БСК-а славио са 3:0, а сјајни Ђорђе Деспотовић постигао је два гола.

Резултати и стрелци:
БСК - Спартак 0:3 (Деспотовић 37, 90, Миливојев 90+5)
Доњи Срем - Смедерево 2:1 (Дамјановић 41, Шкорић 75 - Сикимић 90)
Хајдук - Јавор 2:0 (Киш 64, Веселиновић 78)
Слобода - Нови Пазар 2:0 (Ранђеловић 40, 69)

У четвртак су играли:
ОФК Београд - Раднички Крагујевац 1:0 (Грбић 45)
Партизан - Раднички Ниш 3:1 (Волков 16, Митровић 76, 90 - Бинић 51)
Јагодина - Црвена звезда 2:3 (Стојановић 38, Ђурић 51 - Каду 4, Дауда 26, Милуновић 52)
Војводина - Рад 1:0 (Вулићевић 81)