Јагодинци близу трећег места

Победом над Радом од 3:0 у једном од дербија 22.кола домаћег првенства, фудбалери Јагодине су пришли трећепласираној Војводини на само два бода заостатка. БСК је у Борчи победио Раднички ретултатом 2:1 и тако прекинуо победничку серију Нишлија.

Фудбалери Јагодине савладали су данас у утакмици 22. кола Суперлиге Рад са 3:0 и тако се на табели нашли на два бода иза трећепласиране Војводине. БСК прекинуо победбички низ Радничког из Ниша.

Јагодинци су кренули су од старта у офанзиву што им се исплатило, пошто је капитен Милош Стојановић остварио хет трик - у 14. 28. и 90. минуту. Рад се до краја меча није опоравио од почетног нокдауна и сада је осам бодова у заостатку за Јагодинцима.

Једини пораз код куће доживео је Спартак који је у Суботици изгубио од крагујевачког Радничког са 2:1, захваљујући феноменалном голу Марића из слободног ударца седам минута пре краја.

Доњи Срем је головима Јанковића у 33, Крунића из пенала у 70. и Дамјановића у 80. минуту савладао Нови Пазар са 3:0 и тако се бодовно изједначио са њима на табели. Овај убедљив пораз био је плод боље игре домаћина, али и чињенице да су гости добар део меча играли са девет играча, пошто су црвене картоне добили Булатовић у 37. и Ненадић у 72. минуту.

ОФК Београд је ремизирао са Јавором, иако је петанестак минута пре краја имао вођство од 1:0.

Раднички из Ниша прекинуо је низ од пет победа, изгубивши у гостима од БСК Борче са 2:1.