Премијер лига 17. коло

Енфилд у сузама

Астон Вила шокирала фанове Ливерпула и без већих проблема славила са 3:1. Видићев повратак и нова победа Манчестера. Сити славио против Њукасла, Настасић одиграо цео меч, Коларов од 37. минута.

Водећи тим енглеске Премијер лиге Манчестер јунајтед вечерас је на свом терену савладао екипу Сандерленда са 3:1 и поново стекао шест бодова предности над градским ривалом Ситијем.

Јунајтед је наставио серију победа у националном шампионату, а у тријумфу над Сандерлендом учествовао је и српски интернационалц Немања Видић.

"Црвени ђаволи" су до првог гола на утакмици дошли већ у 16. минуту, а стрелац је био Робин ван Перси, док је на 2:0 повисио Том Клеверли у 19. Нови гол за Јунајтед постигао је Вејн Руни у 59. минуту, док је једини гол за госте постигао Фрејзер Кембл у 72.

Капитен Јунајтеда Немања Видић је након двомесечне паузе због повреде колена у игру ушао у 68. минуту уместо Рија Фердинанда.

Велико изненађење направила је Астон Вила која је на стадиону Енфилд, без већих проблема, савладала Ливерпул са 3:1.

Јунак тријумфа гостију из Бирмингема био је белгијски интернационалац Кристијан Бентеке, стрелац два поготка. Ливерпул је до гола дошао тек у 87. минуту, а поготак је постигао капитен Стивен Џерард.

Сити је успео да се опорави од првог пораза у шампионату од градског ривала Јунајтеда (3:2) прошлог викенда и оправда улогу фаворита против "сврака".

Стрелци за госте на Сент Џејмс Парку били су Агуеро у 10, Гарсија у 39. и Јаја Туре у 78.

Матија Настасић одиграо је цео меч за Сити, док је Александар Коларов у 37. минуту ушао уместо повређеног Самира Насрија.

До овог кола четвртопласирани Евертон освојио је само бод (1:1) на гостовању екипи Стоук Ситија.

Резултати и парови 17. кола Премијер лиге:

Њукасл - Манчестер сити 1:3 (Ба 51 - Агуеро 10, Гарсија 39, Туре 78)
Ливерпул - Астон Вила 1:3 (Џерард 87 - Бентеке 29, 51, Вајман 41)
Манчестер јунајтед - Сандерленд 3:1 (Ван Перси 16, Клеверли 19, Руни 59 - Кембел 72)
Норич - Виган 2:1 (Пилкингтон 15, Хулахан 64 - Малуни 51)
Квинс Парк ренџерс - Фулам 2:1 (Тарабт 52, 68)
Стоук - Евертон 1:1 (Џонс 52 - Шокрос 36. аутогол)

Недеља: Тотенхем - Свонси (14.30), Вест Бромвич Албион - Вест Хем (17.30)
Понедељак: Рединг - Арсенал (21)