Победа Фјорентине, Љајић стрелац

Фудбалери Фјорентине победили су Лацио са 2:0 (1:0) у утакмици деветог кола италијанске Серије А, а први погодак за "љубичасте" постигао је српски интернационалац Адем Љајић. Интер славио у Болоњи.

Фјорентина је у дербију против лација сигурном игром дошла до три бода. Лацио није имао решења како да из Фиренце однесе макар бод. Интер успео да однесе читав плен из Болње.

Љајић је у 45. минуту сјајним ударцем погодио мрежу Римљана, а терен је напустио у 68. минуту када је уступио место ветерану Луки Тонију, стрелцу другог поготка.

Тријумф домаћина могао је да буде и убедљивији, али је Чилеанац Матијас Фернандез у 27. минуту промашио пенал.

Српски репрезентативац Ненад Томовић одиграо је цео меч за Фјорентину.

Интер је у Болоњи забележио пету узастопну првенствену победу 3:1 (1:0) и потврдио сјајну форму, баш као и Парма, која је у Торину убедљиво савладала истоимену екипу домаћина са 3:1 (0:0). Ален Стевановић је за Торино играо до 68. минута.

Раније  Јувентус је победио у Катанији са 1:0, голом Артура Видала из сумњиве офсајд позиције у 57. минуту.

Шампион сада има 48 утакмица без пораза у Серији А.