Калчо

Интер се оштри за Партизан

Црно-бели имају разлога за бригу. Наредни противник Партизана у Лиги Европе стигао је до шесте победе у шампионату, а четврте узастопне. Интер је до бодова дошао головима Касана и Паласија. Удинезе је на свом стадиону победио Пескару, Кијево и Фјорентина поделили подове. Роми припао трилер у Ђенови.

Фудбалери миланског Интера свладали су су данас Катанију са 2:0 (1:0) у утакмици осмог кола италијанске Серије А.

Интер је против Катаније дошао до четврте узастопне победе у шампионату. Голове за домаћине су постигли Антонио Касано у 28. минуту и Родриго Паласио у 85. Теро је голом у 17. минуту довео Кијево до предности, а коначних 1:1 поставио је Гонсало Родригес минут касније.

Аталанта је са играчем мање успела да преокрене резултат против Сијене, која је од 60. минута водила у Бергаму. Тријумф домаћину обезбедили су Цигарини и Бонавентура у финишу сусрета.

Утакмица Кијево - Фиорентина завршен је без победника (1:1), а у тиму из Фиренце читав меч одиграо је српски репрезентативац Ненад Томовић, док је Адем Љајић добио шансу у последњих десетак минута.

Фудбалери Удинезеа забележили су тек другу победу у шампионату и то против Пескаре, а српски голман Жељко Бркић стајао је на голу тима из Удина.

Каљари је савладао Болоњу са 1:0, док је двоструки стрелац Амаури донео победу Парми у мечу против Сампдорије (2:1).

Фудбалери Роме савладали су у последњем мечу кола на гостујућем терену екипу Ђенове са 4:2.

Новом победом, четвртом ове сезоне, Рома је преузела пету позицију на табели и сада заостаје осам бодова за водећим Јувентусом.

Ђеновљани су остали празних руку иако су после само 15 минута водили са 2:0 головима Кучке и Бошка Јанковића, чиме су били на добром путу да се прикључе горњем делу табеле.

Неопрезно су, међутим, допустили да гости поравнају резултат до краја полувремена, а потом направе и велики преокрет.

Резултати и стрелци 8. кола Серије А:

Каљари - Болоња 1:0 (Наинголан 61)
Аталанта - Сијена 2:1 (Цигарини 62, Бонавентура 82 - Региналдо 60)
Кијево - Фиорентина 1:1 (Теро 17 - Родригез 18)
Интер - Катанија 2:0 (Касано 20, Паласио)
Палермо - Торино 0:0
Парма - Сампдорија 2:1 (Амаури 36. пенал, 53 - Едер 81. пенал)
Удинезе - Пескара 1:0 (Маикосуел 53)
Ђенова - Рома 2:4 (Кучка, Јанковић - Тоти 27, Освалдо 44, Освалдо 56, Ламела 84)