Ватромет Барселоне

Фудбалери Барселоне победили Депортиво у Ла Коруњи са 5:4 (4:2) у последњој утакмици суботњег програма осмог кола Примере и учврстили се на лидерској позицији. Победа Барселоне, која је готово цело друго полувреме одиграла са играчем мање, Меси постигао три гола.

У правом ватромету голова издвојио се Лионел Меси који је постигао три поготка за Каталонце и обезбедио победу, упркос томе што су због искључења Хавијера Маскерана готово цело друго полувреме одиграли са играчем мање.

Валенсија је пет минута пре краја меча са Билбаоом имала гол мање, али је у финишу меча ипак успела да искористи предност играча више и дође до тријумфа од 3:2.

Раније данас Реал Мадрид је рутински савладао Селту са 2:0, док је Малага три минута пре краја дошла до победе против Ваљадолида од 2:1.

Резултати и стрелци осмог кола Примере:

Реал Мадрид - Селта 2:0 (Игуаин 10, Роналдо 68. пенал)

Малага - Ваљадолид 2:1 (Иско 36, Хоакин 87 - Манучо 8)

Валенсија - Билбао 3:2 (Солдадо 26. пенал, Тино Коста 88, Валдез 90 - Адуриз 19, 30)

Депортиво - Барселона 4:5 (Пици 26. пенал, 47, Алекс 37, Алба 79. аутогол - Алба 3, Тељо 8, Меси 18, 43, 77).

Сутра: Хетафе - Леванте, Еспањол - Рајо Ваљекано, Гранада - Сарагоса, Осасуна - Бетис, Сосиједад - Атлетико Мадрид.

Понедељак: Севиља - Мајорка.

Табела: Барселона 22, Атлетико Мадрид 19 (-1), Малага 17, Реал Мадрид 14....