Фудбал уживо: Невероватан повратак Швеђана

Иако су имали четири гола заостатка против Немачке, Швеђани су на крају успели да дођу до бода. Голом Серхија Рамоса Шпанци повели против Француске. Меч између Пољске и Енглеске у Варшави одложен због поплављеног терена. Црна Гора голом Дамјановића победила Украјину у гостима. Хрватска сигурна против Велса. Белгија има сигурно вођство против Шкота.

23.59 - Коначни резултати вечерашњих мечева: Русија - Азербејџан 1:0, Белорусија - Грузија 2:0, Израел - Луксембург 3:0, Андора - Естонија 0:1, Летонија - Лихтенштајн 2:0, Босна и Херцеговина - Литванија 3:0, Хрватска - Велс 2:0, Кипар - Норвешка 1:3, Чешка - БУгарска 0:0, Фарска Острва - Ирска 1:4, Румунија - Холандија 1:4, Украјина - Црна Гора 0:1, Мађарска - Турска 3:1, Исланд - Швајцарска 0:2, Сан Марино - Молдавија 0:2, Словачка - Грчка 0:1, Аустрија - Казахстан 4:0, Албанија - Словенија 1:0, Белгија - Шкотска 2:0, Немачка - Шведска 4:4, Италија - Данска 3:1, Шпанија - Француска 1:1, Португал - Северна Ирска 1:1.

23.35 - Португал и Северна Ирска поделили бодове. Резултат на крају 1:1.

23.29 - Португал стиже до изједначења против Северне Ирске. Стрелац за домаћина био је Постига у 79. минуту.

23.28 - Жиру је постигао погодак у последњем минуту надокнаде у Мадриду, и тако донео својој Француској вредан бод. Коначан резултат, Шпанија - Француска 1:1.

22.43 - Завршени мечеви који су почели у 20.45: Албанија - Словенија 1:0, Белгија - Шкотска 2:0, Немачка - Шведска 4:4, Италија - Данска 3:1.

22.35 - Швеђани направили један од највећих преокрета у фудбалској историји. Екипа је за 30 минута успела да надокнади минус од четири гола против Немачке и на крају узме бод. Два гола постигао Ибра, један Елмандер, док је изједначење донео Елм у 92. минуту.

22.30 - Завршени мечеви који су почели у 20.30: Македонија - Србија 1:0, Мађарска - Турска 3:1, Исланд - Швајцарска 0:2, Сан Марино - Молдавија 0:2, Словачка - Грчка 0:1, Аустрија - Казахстан 4:0.

22.25 - Северна Ирска повела у гостима против Португалије са 1:0. Стрелац Меквин у 30. минуту.

22.20 - Швеђани пред преокретом. После заостатка од 4:0 против Немаца Шведска смањила на 4:3. Прва два гола постигао Ибрахимовић, стрелац трећег поготка Елмандер.

22.12 - Белгија са два брза гола сломила отпор Шкота. Прво је мрежу противника начео Бенетеке у 69. минуту, док је предност, два минута касније, дуплирао Компани.

22.07 - Са два гола Ибрахмовића Шведска се вратила у меч против Немаца. "Панцери" сада воде са 4:2.

21.56 - Голом Балотелија Италијани повели против Данаца са 3:1.

21.55 - Завршени мечеви који су почели у 20.00:  БиХ - Литванија 3:0, Хрватска - Велс 2:0, Кипар - Норвешка 1:3, Чешка - Бугарска 0:0, Фарска Острва - Ирска 1:4, Румунија - Холандија 1:4, Украјина - Црна Гора 0:1.

21.52 - Грчка голом Салпингидиса води против Словачке са 1:0.

21.47 - Ван Перси дотукао Румуне. Холанђани после гола Ван Персија дошли до предности од 4:1.

21.45 - Преокрет Мађарске. Голом Шалаија, Мађари повели против Турске са 2:1.

21.35 - Албанија повела против Словеније са 1:0. Стрелац Роши у 36. минуту.

21.30 - Данци смањили на 2:1 против Италијана. Стрелац Квист у 45. минуту.

21.25 - Голом Мертезакера Немачка дошла до убедљиве предности од 3:0 над Шведском.

21.20 - Шпанија повела са 1:0 против Француске. Стрелац Серхио Рамос.

21.18 - Де Роси дуплирао предност Италијана на 2:0 против Данске.

21.17 - Голом Едуарда Хрватска дуплирала предност против Велса и сада води са 2:0.

21.15 - Италија голом Монтолива повео повела против Данске.

21.10 - Ирска головима Вилсона у 46. и Волтерса у 53. минуту, дошли до предности од 2:0 на гостовању на Фарским Острвима.

21.05 - Голом Комана у 31. минуту Мађарска на свом терену изједначило против Турске на 1:1.

21.02 - Меч између Пољске и Енглеске у Варшави није ни почео због поплављеног терена. Јошсе не зна да ли ће се утакмица уопште одиграти вечерас.

21.01 - И опет Клосе. После 15 минута Немачка има предност од 2:0 над Швеђанима. Оба гола постигао Клосе.

21.00 -  Почео највећи дерби ове вечери између Шпаније и Француске.

20.59 - Аустрија голом Марка Јанка у 24. минуту повела против Казахстана са 1:0.

20.58 - Немци настављају да газе. Овога пута само осам минута игре им је било потребно да затресу мрежу Швеђана. Стрелац Клосе.

20.57 - Турска повела на гостовању против Мађарске са 1:0. Стрелац Ердинг у 22. минуту.

20.47 - Црногорци повели у Украјини. Гол у последњим секундама првог полувремена постигао Дамјановић.

20.46 - Почеле утакмице: Албанија - Словенија, Белгија - Шкотска, Немачка - Шведска и Италија - Данска.

20.45 - На истеку првог полувремена Холандија дошла до предности од 3:1 на гостовању у Румунији. Стрелац трећег гола Ван дер Варт

20.44 - У финишу првог плувремена Босна и Херцеговина већ има три гола предности над Лехтенштајном. Стрелци Ибишевић, Џеко и Пјанић.

20.41 - Румунија у финишу полувремена голом Марице смањила заостатак за Холандијом на 2:1.

20.35 - Почела утакмица изеђу Аустрије и Казахстана.

20.33 - Босна и Херцеговина голом Ибишевича у 29. минуту повела против Литваније.

20.31 - Од 20.30 почели мечеви: Македонија - Србија, Мађарска - Турска, Исланд - Швајцарска, Сан Марино - Молдавија, Словачка - Грчка.

20.27 - Голом Манџукића у 27. минуту Хрватска дошла до предности од 1:0 против Велса.

20.26 - Холанђани дуплирали предност против Румуна на 2:0. Гол у 28. минуту постигао Инди.

20.12 - Естонија дошла до минималног вођства на гостовању против Андоре. Стрелац Опер у 57. минуту.

20.10 - Само девет минута било је потребно Холанђанима да поведу на гостовању против Румуније са 1:0. Стрелац Ленс.

20.01 - Од 20 часова почело још седам мечева квалификација за Светско првенство: Босна и Херцеговина - Литванија, Хрватска - Велс, Кипар - Норвешка, Чешка - Бугарска, Фарска Острва - Ирска, Румунија - Холандија и Румунија - Црна Гора.

19.47 - Најбољи фудбалер Пољске свих времена Збигњев Боњек, без имало устезања, упутио је низ увреда на рачун репрезентативца Енглеске Ендија Керола. "Мој осмогодишњи унук има бољу координацију од Керола. Мој унук се боље креће на терену.  Бољи је у свему, сјајан је у голфу и тенису такође", рекао је Боњек без осмеха на свом лицу.

19.45 - Завршени мечеви који су почели у 19 часова. Белорусија савладала Грузију са 2:0, Израел убедљив против Луксембурга са 3:0.

19.30 - Летонија повела против Лихтенштајна са 1:0.  Стрелац Булвитс у 29.минуту.

19.08 - Израел наставио у истом темпу и у другом полувремену. Другим голом Хемеда, Израел повео са 3:0 против Луксембурга.

19.00 - Од 19 часова почеле утакмице Андора - Естонија и Летонија - Лихтенштајн.

18.50 - Крај меча између Русије и Азербејџана. Руси, голом Широкова у финишу меча, победили са 1:0.

18.48 - Полувремена на мечевима Белирусија - Грузија и Израел - Луксембург. На оба меча домаћини имају предност од по 2:0.

18.46 - Русија коначно сломила одбрану Азербејџана и дала гол за вођство од 1:0. Стрелац у 85. минутуШироков.

18.36 - И Израелци дуплирали предност против Луксембурга. Стрелац другог гола Бен Басат у 36. минуту.

18.28 - Белорусија дуплирала предност против Грузије. Стрелац Драгун у 28. минуту.

18.13 - Израел од 13. минута, голом Хемеда води са 1:0 против Луксембурга.

18.06 - Белорусија већ после шест минута игре повела против Грузије са 1:0. Стрелац Ренан.

18.00 - У 18 часова почели мечеви квалификација за Светско првенство између Белорусије и Грузије, односно Израела и Луксембурга.

17.45 - На полувремену меча између Русије и Азеребејџана нема голова.

17.40 - Речено је да Му (Морињо) и ја не можемо да се видимо очима. Ако некога репсектујем, онда је то мој тренер, који је успео да врати Реал на путеве победничке стазe, написао је на свом Фејсбук профилу, демантујући да између њега и португалског тренера постоји било какав сукоб.

17.34 - Сенегал је дисквалификован из такмичења за Афрички куп нација, због нереда које су навијачи ове државе изазвали у Дакару током меча против Обале Слоноваче, саопштила Афричка фудбалска конфедерација.

17.05 - Чак шесторици хрватских репрезентативаца (Шимунић, Јелавић, Срна, Шилденфелд, Ћорлука и Модрић) прети суспензија уколико зараде јавну опомену у мечу против Велса. Очекује се да ће Штимац одморити бар неког од њих, да би били доступни за наредни меч против Србије.

13.30 - Проблеми на Градском врту у Осијеку. Киша натопила терен на ком би требало да играју Хрватска и Велс. Организатори се надају да ће све бити спремно за почетак меча.

13.17 - Репрезентација БиХ стигла у Зеницу где вечерас игра против Литваније. Овације Едину Џеку.

12.21 - Француски хумор поново на мети критика. После Шпанаца, на ред доспели Јапанци. После пораза од јапанских фудбалера, Французи су за резултат окривили "Фукушима ефекат", а голману Еиџију Кавашими додали су још две руке.

Мало је рећи фудбалски дерби. Сусрети репрезентација Шпаније и Француске увек су привлачили посебну пажњу, али дуел на Калдерону требало би да покаже да ли "фурија" остаје неприкосновена, бар у европским оквирима, или је дошло време за смену са трона.

Двоструки узастопни европски шампион и званични светски првак у прва два меча није блистао. Додуше, забележене су две победе без примљеног гола, али тек ће меч са "триколорима" бити прави испит за Висентеа дел Боскеа.

Француска је, пак, ушла у низ лоших резултата на великим такмичењима, па би меч са "фуријом" могао направити преокрет у судбинама подмлађене екипе Дидијеа Дешана.

Последњи меч два тима одиграла су у четвртфиналу Европског првенства у Украјини и Пољској, а "фурија" је славила са 2:0 головима Ћабија Алонса.

Меч на Калдерону игра се од 21 час, а кретање резултата можете пратити на нашем порталу.

Од великог броја утакмица које се играју у уторак, посебно би требало издвојити мечеве који се играју у Немачкој, односно Италији. "Панцери", после убедљиве победе у Ирској, дочекују екипу Шведске, док ће "азури" одиграти дерби меч групе Б против Данске, која је квалификације започела са два ремија.

Љубитељи фудбала у Србији помно ће пратити резултате са утакмица групе А, у којој играју "орлови". Белгија на свом терену дочекује Шкотску, док ће Хрватска угостити Велс.