Фетел све ближи новој титули

Актуелни првак света у Формули један Себастијан Фетел из Ред Була победио је данас у трци за Велику награду Белгије која је вожена на стази Спа Франкоршан. Фетелу је то 17. победа у каријери и сада је повећао вођство у генералном пласману у односу на најближе пратиоце.

Трку у Белгији обележио је и удес возача Мекларена Луиса Хамилтона у 12. кругу. Он је био у "дуелу" са Камуијем Кобајашијем из Заубера, а потом је ударио у зид поред стазе.

Британац је, према првим информацијама, прошао без тежих повреда.

Фетелов колега из Ред Була Марк Вебер освојио је друго место, а трећа позиција припала је Џенсону Батону из Мекларена.

"Данас сам уживао у сваком кругу, мој болид је био фантастичан. Ово је била узбудљива трка у којој је веома рано одлучивала тактика", казао је Фетел новинарима после трке.

Одличан је био седмоструки првак света Михаел Шумахер, који је трку почео са последњег места, а на крају је пети прошао кроз циљ.

Двоструки светски првак Фернандо Алонсо из Ферарија заузео је четврто место. Бодове су још освојили шестопласирани Нико Розберг из Мерцедеса, Адријан Зутил (Форс Индија), Фелипе Маса (Ферари), Виталиј Петров (Рено) и Пастор Малдонадо (Вилијамс).

Себастијан Фетел у укупном пласману возача води са 259 бодова, испред тимског колеге из Ред Була Марка Вебера (167) и Фераријевог возача Фернанда Алонса (157).

Следећа трка у Светском шампионату Формуле један вози се 11. септембра у италијанској Монци.

Поредак возача који су завршили трку за Велику награду Белгије на стази Спа  Франкоршан.

19. Витантонио Лиуци (Испанија) +један круг

Табела возача у Светском шампионату Формуле један након трке за Велику награду Белгије.