Срби сјајни на првенству Балкана

Атлетичари из Србије освојили 12 медаља на првенству Балкана у Старој Загори. Злата су освојили Ивана Шпановић у скоку у даљ, Емир Бекрић у дисциплини 400 метара препоне, Татјана Јелача у бацању копља, Амела Терзић у трци на 1.500 и 3.000 метара, Јасмин Љајић на 3.000 метара и Горан Нава на 1.500 метара.

Српски атлетичари остварили су сјајне резултате на првенству Балкана у Старој Загори, у Бугарској, где су освојили седам златних и пет сребрних медаља.

Ивана Шпановић се после једномесечне паузе због здравствених проблема вратила на велика врата и већ на првом такмичење освојила златно одличје у скоку у даљ изванредним резултатом од 6.76 метара.

Емир Бекрић је још једном доказао да је у сјајној форми и тријумфовао на 400 метара препоне у времену 48.96 секунди, а данас су злата освојили још Татјана Јелача у бацању копља (56.54 м), Амела Терзић на 1.500 метара (4:16,27) и Јасмин Љајић на 3.000 метара (8:12,36).

Соња Столић је освојила сребро на 5.000 м (16:30,48), Ивана Авдуловић је на 400 метара била четврта (64.08), Катарина Симић пета на 200 м (24,65), а Немања Божић у истој дисциплини седми (21.97).

Дијана Шефчић је заузела пето место у бацању кугле (14,04), Сара Саватови четврто у бацању кладива (54.62), као и Милош Марковић у бацању диска (55.08).

Петар Ђурић је у троскоку био шести (15.13 м), Зорана Буквић осма у скоку у вис (1,70 м), Немања Којић шести на 800 метара (1:52,49), Ивана Петковић пета на 100 м препоне (14.09), а Александар Миленковић четврти на 110 м препоне (14.43).

Женска штафета на 4x400 м (Ћирић, Марковић, Каличанин, Марковић) заузела је пето место, а мушка штафета (Марковић), Подунавац, Бекрић, Раовић) друго место.

У суботу су златне медаље освојили Амела Терзић на 3.000 метара (9:18.60) и Горан Нава на 1.500 м (3:44.89 минута), Асмир Колашинац је био сребрни у бацању кугле (20,59 м), као и Јелена Васић Радиновић у скоку мотком (4.00) и Мирко Петровић на 5.000 м (14:38,02), док је бронза припала женској штафети на 4x100 метара (46,72).

У укупном пласману и у мушкој и у женској конкуренцији репрезентација Србије заузела је пето место.