Студија о српском хумору

У Њујорку је објављена књига "Ненасилна борба и хумор у Србији", коју је написала доктор Јањира Сомбатпонсири, професорка Факултета политичких наука у Бангкоку.

Књига је настала на основу докторске дисертације ауторке, а издавач је угледни њујоршки Сиракуза универзитет.

У књизи су анализирани бројни афоризми српских аутора, чланова Београдског афористичарског круга и Удружења књижевника Србије.

Ауторка књиге је пре неколико година одбранила докторску дисертацију на Универзитету у Бангкоку, а у уводу књиге истиче да су "популарне теме афоризама деведесетих година
прошлог века у Србији биле везане за ратове, санкције, несташице основних добара и лицемерну и репресивну природу Милошевићевог режима".

Поред осталих, Сомбатпонсири је користила афоризме из документарног филма Довођења, како сте, аутора Бориса Митића.

Међу заступљенијим ауторима афоризама у њеној студији о ненасилној борби и хумору су Александар Баљак, Слободан Симић, Александар Чотрић, Милан Бештић, Раша Папаш, Растко Закић, Раде Јовановић, Зоран Ранкић и Бојан Љубеновић, саопштило је Удружење књижевника Србије.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 02. мај 2024.
23° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво