Реквијем за шприцераш

Живимо у времену када скоро све што нам треба можемо да купимо у великим супермаркетима или у радњама смештеним у шопинг моловима, присутним у скоро свим већим градовима у земљи.

Пре три деценије, у Београду и широм земље су још увек постојале занатлије и ова емисија, снимљена 1981. године, говори о њима. О људима, чије су радње били препознатљиви симболи наше престонице - Балканске и Сарајевске улице, градићаа Пејтон... Пред нашим камерама о свом занату и начину рада говорили су папуџија, капаџија, содаџија, дуборезац, свећар, конзерватор тепиха, прецизни механичар, четкар и ткач. Сви они су били заљубљеници свог посла и све их је мучио исти проблем: њихов посао млади нису желели да науче и раде. И то је додирна тачка са данашњим временом које мучи проблем "одлива мозгова" и зато тако горко звуче речи једног од занатлија „ја никоме нећу пренети своје знање".
Овом емисијом желимо да  старије да подсетимо а младе да заинтересујемо да нешто сазнају о заједничкој прошлости,  када су љубитељи шприцера у омиљено бело вино додавали само и искључиво соду.

Ауторке емисије Љиљана Булатовић и Тања Феро 

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво