Право на сутра- Пчелари на Косову и Метохији

На обронцима Копаоника у општини Лепосавић све је више произвођача меда.

Окупљени у пчеларском друштву размењују искуства и траже начин како да мед пласирају и ван подручја Косова и Метохије. И у овом послу неопходна су улагања али и добра воља и упорност кажу браћа Јовановић из Дрена. Објашњавају да мед продаје добар глас, указују да се данас и индустријски мед продаје као прави

Брежуљци и прелепе ливаде пуне пољског цвећа прави су рај за љубитеље природе али и за пчеле које не могу без разноврсног медоносног биља каже пчелар Љубиша Млосављевић из Родеља, који пензионерске дане проводи на породичном имању од 15 хектара.
Пчелама пружа све што им је потребно, па је тако у близини кошница, на 30 ари засадио и оригано. Пчелар Горан Гогић из Лепосавића каже да се и природа променила од када су планинска села постала пуста јер због недостатка стоке на ливадама смањују се и медоносне биљке што директно утиче на развој пчела.
Немачка невладина организација им је донирала средства за канцеларијски простор, па чланови пчеларског друштва "Ибарски цвет" имају место за окупљање где размењују искуства и планирају активности. У емисији говоре пчелари из општине Лепосавић.

Ауторка емисије Светлана Вукмировић

Коментари

Re: Poreklo
Чије гене носе народи у региону
Imam novcic od 1 centa dole je vrednost ponudjena 6000 dinara
Ако пронађете ову новчаницу одмах идите код нумизматичара
Imam mali novcic 1 cent
Ако пронађете ову новчаницу одмах идите код нумизматичара
Косовски вез
Нематеријална културна баштина Србије – косовски вез
Prodajem
Ако пронађете ову новчаницу одмах идите код нумизматичара