Непотписане

Након Мартовског фестивала документарни филм "Непотписане", по сценарију и у режији Валентине Делић, добија и своју телевизијску премијеру.

Филм открива драматичну судбину чудесних младих жена, новинарки које 1936. покрећу друштвено-ангажовани часопис "Жена данас". Редакција је у данашњој Нушићевој улици у Београду. Оне су високообразоване. Спретно се носе са цензуром до 1940. Часопис је потом забрањен. Шта су биле спремне да ураде, колико су биле спремне да ризикују, шта жртвују, на шта упозоравају, о чему пишу? Каква их судбина чека?

Да ли знате ко су Олга Алкалај, Фани Политео Вучковић, Митра Митровић, Милица Шуваковић, Јелисавета Бешка Бембас, Наташа Јеремић, Јојић Олга, Душица Стефановић, Зора Шер, Паулина Сударски?

Сценарио за филм је урађен на основу њихових текстова и ратних мемоара оних које су преживеле.

Текстове у филму интерпретирају глумице: Милица Стефановић, Александра Јанковић, Митра Младеновић, Маријана Дугалић и Мина Обрадовић. 

Директор фотографије: Драган Лапчевић
графички дизајнер: Бојана Девић Опачић
Монтажер: Ксенија Савићевић.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво