Упитник: НАТО агресија: живот под бомбама

Двадесет година НАТО агресије на Савезну Републику Југославију, повод је за вечерашњи Упитник.

Да ли се трагедија у којој је деветнаест земаља чланица Алијансе бомбардовало Србију и Црну Гору, могла избећи - питање је које се поставља и данас, две деценије касније.

Шта би се догодило да је Милошевић прихватио мировни споразум понуђен на преговорима у Рамбујеу и Паризу, да ли би се избегле људске жртве и разарање земље? Које су поуке догађаја 1999.године?

О животу под НАТО бомбама, узроцима, последицама и одговорности говоре актери и сведоци: Момир Булатовић, бивши председник Владе СРЈ, Никола Шаиновић, бивши потпредседник Владе СРЈ и члан преговарачког тима у Рамбујеу, касније хашки осуђеник, и пуковник Тиосав Јанковић, командант 250. ракетне бригаде, један од припадника Војске СРЈ који су 2. маја 1999. године оборили америчког ловца Ф 16.

Аутор и уредник емисије је Оливера Јовићевић.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво