Лепа села, лепо горе

Филм Срђана Драгојевића снимљен према истинитом догађају, када је седам српских војника Дринског корпуса било девет дана окружено у тунелу "Бродар" у септембру 1992. године. Филм је био српски кандидат за Оскара, за најбољи филм ван енглеског говорног подручја за 1996. годину.

Радња филма почиње у једној београдској војној болници где су смештени рањеници рата у Босни.

У болници се филмски јунаци сећају младости и рата. Прича се врти око двојице дечака, Халила-Бошњака, и Милана - Србина, који су одрасли заједно у селу близу напуштеног тунела.

Као деца се нису усудили да уђу у тунел, јер су веровали да тамо борави "дрекавац".

Дванаест година касније, током рата у Босни, Милан, заробљен у тунелу са својим саборцима, и Халил налазе се на супротним странама, судбински срљајући у сукоб.

Међу исцрпелим српским борцима нашла се и једна залутала америчка новинарка.

Улоге у филму тумаче: Милорад Мандић, Никола Којо, Никола Пејаковић, Бранка Катић, Драган Бјелогрлић, Марко Ковијанић, Бата Живојиновић.

Режија: Срђан Драгојевић

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво