Моја лепа Србија: Зајечар, први део

На почетку лета господњег, две хиљаде деветнаестог, Зајечар се огрнуо белим плаштом и засијао хиљадама разнобојних светиљки које весело поигравају на снежнобелом лицу зиме. Бди на једној од најважнијих источних капија Србије.

Зајечар је седиште Зајечарског округа. Овде живи око 45 хиљада становника. Претпоставља се да би са некадашњим житељима града и околине, који су у дијаспори, тај број премашио шездесет хиљада.

Људи су се од давнина кућили у овом питомом крају. Најстарији становници ових крајева били су Трибали, а после њих помињу се Мези.

У првим вековима нове ере у ове пределе стижу Римљани.

Најстарији писани помен Зајечара потиче из турског пописа Црне Реке 1466. године.

Зајечар је приказан као село са осам фамилија и два неожењена житеља. Данас се радује новом времену чувајући порекло, наслеђе и негујући културу сећања.

Уредник:Владимир Новаковић

Аутор текста: Драган Стојановић

Сниматељи: Павле Танасијевић и Жељко Јовановић

Монтажер: Јакша Бакочевић

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво