Аутопортрет: Портрет уметника у младости - Тања Шљивар

Тања Шљивар је добитница престижних позоришних награда, између осталог и Стеријине награде за драмски текст, представница је нове генерације драмских писаца, а њене драме су извођене и читане на сценама Србије, Немачке, Аустрије, Пољска, Босне, Хрватске, Албаније, Шпаније.

Ауторка драма Пошто паштета, Гребање или како се убила моја бака, Ми смо они на које су нас родитељи упозоравали у вечерашњој емисији разговара са драматургом Димитријем Кокановим.

У фокусу њиховог разговора биће изазови са којима се млади писци сусрећу на почетку каријере, каква је данас позиција савременог домаћег драмског текста и његова заступљеност на репертоару овдашњих позоришта.

Тања Шљивар откриће своје планове и шта очекује од предстојећих премијера драма Као и све слободне девојке у Дојчес театру у Берлину и Режим љубави у Атељеу 212.

Тајно место Тање Шљивар је Бањичка шума, а у рубрици Мој избор говори о књизи Алис Манро Бекство.

Уредница и сценаристкиња емисије је Тамара Барачков, редитељка је Милица Солдатовић Микић.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво