Greška tehnička - posledice političke

Povodom teksta u "Večernjim novostima" o utrošenim sredstvima prilikom putovanja poslanika, predstavnici vladajućih stranaka ocenili da zlonamerna pisanja utiču na degradaciju Parlamenta.

Parlament i mediji treba da budu partneri na izgradnji institucija i daljoj demokratizaciji društva, poručili su šefovi poslaničkih grupa iz redova vladajuće većine i potpredsednik Skupštine Srbije Gordana Čomić.

Na konferenciji za novinare, koju su Čomić, Nada Kolundžija i Dragoljub Mićunović (ZES), Suzana Grubješić (G17 plus), Branko Ružić (SPS-JS) i Momo Čolaković (PUPS) organizovali povodom pisanja "Večernjih novosti" o utrošenim sredstvima parlamentaraca prilikom putovanja u inostranstvo, poručeno je i da "zlonamerna pisanja medija utiču na degradaciju parlamenta".

Mićunović, inače predsednik skupštinskog Odbora za inostrane poslove, ocenio je obraćanje skupštinskim izveštačima kao "prelomni trenutak u odnosu parlamenta i medija", koji su, kako je rekao, glavni akteri u razvoju demokratije.

Prema njegovim rečima, pisanje "Večernjih novosti", u kojem su, smatra, "poslanici proglašeni džeparošima, predstavlja hajku na poslanike i incident koji ima velike posledice po ugled parlamenta".

Kolundžija je rekla da je namera konferencije za novinare pokušaj da se utvrdi da su "parlament i mediji u skupštini zbog javnog interesa, odnosno da građani budu upoznati sa dešavanjima u najvišem zakonodavnom telu".

Ipak, vladajuća većina nije bila jedinstvena po tom pitanju pa je šefica poslaničke grupe G17 Suzana Grubješić napustila konferenciju. Ona je rekla da nije znala šta je povod za konferenciju.

Novinarka Večernjih novosti Snežana Rovčanin, koja je i autor spornog teksta, rekla je da se u objavljenoj tabeli potkrala tehnička greška i da je tekst napisala na osnovu informacija dobijenih iz skupštinskih službi.

Nezavisno udruženje novinara Srbije najoštrije je protestovalo zbog neprimerenih optužbi da novinari zlonamerno izveštavaju iz Skupštine.

Sazivanje konferencije za medije, na kojoj se novinari uče kako treba da izveštavaju, nedopustiv je pritisak na medije, kao i pokušaj poslanika da za lošu sliku koju javnost ima o parlamentu optuže novinare, navodi se u saopštenju NUNS-a.

Број коментара 4

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 24. април 2024.
11° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво