Omladina DSS predala protestno pismo ambasadi BiH

Zbog oslobađajuće presude Naseru Oriću, omladina Demokratske stranke Srbije predala je ambasadi Bosne i Hercegovine u Beogradu protestno pismo.

Omladina DSS je u protestnom pismu navela da se ne slaže sa presudom kojom je Sud BiH juče oslobodio komandanta bošnjačkih snaga u Srebrenici Nasera Orića krivice za ratni zločin ubistva tri ratna zarobljenika srpske nacionalnosti u Bratuncu i Srebrenici 1992. godine, kao ni sa oslobađanjem od krivice pripadnika Armije BiH Sabahudina Muhića.

"Za Demokratsku stranku Srbije i srpski narod je neprihvatljivo da ni 22 godine po završetku rata nije pronađen nijedan krivac za masovne zločine nad srpskim narodom na području srednjeg Podrinja", piše u protestnom pismu.

Omladinci DSS-a su apelovali na vlast u Sarajevu da "zarad mira u podeljenoj državi ne koristi naknadno formirane sudove za nametanje svojih političkih vizija drugim konstitutivnim narodima u BiH".

"Bilo kakvo jednostrano delovanje u Bosni i Hercegovini izazvaće reakciju druge strane i unositi nestabilnost. Bez međusobnog poštovanja nemoguća je normalna koegzistencija Srbije i Republike Srpske sa Federacijom BiH", piše u pismu.

Број коментара 2

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 27. април 2024.
14° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво