Vulin: Ne žele da se zločinci nađu i kazne

Ministar za rad, zapošljavanje boračka i socijalna pitanja Aleksandar Vulin izjavio je da je onaj ko je odlučio da obustavi istragu protiv osumnjičenih za ubistvo 14 žetelaca u Starom Gracku kod Lipljana 23. jula 1999. godine odlučio da obustavi borbu za čovečanstvo.

Vulin je povodom odluke Specijalnog tužilaštva u Prištini da obustavi je istragu protiv svih osam osumnjičenih za ubistvo 14 srpskih žetelaca u Starom Grackom, ukazao da je to jedan od najvećih zločina koji se dogodio na Kosovu i Metohij, u kome su pobijeni ljudi koji su samo išli u svoje polje da rade ono što su radili čitavog života.

"Išli su u žetvu, ubijena su deca zajedno sa svojim roditeljima. Onaj ko je odlučio da obustavi istragu je odlučio da obustavi borbu za čovečanstvo", rekao je Vulin novinarima u Lisičijem jarku.

Onaj ko je to uradio to je uradio zato što ne želi da zločinci budu ikada pronađeni, podvukao je Vulin.

Kako je rekao to uostalom i ne treba da čudi Tužilaštva u Prištini.

"Oni se nadaju da će im premijer biti čovek koji je nesumnjiv ratni zločinac - govorim o Ramušu Haradinaju, i govorim o mnogim drugima" dodao je ministar.

Prema njegovim rečima napuštanje istrage je napuštanje nade da će zločin ikada biti oktriven i da će ikada stići kazna ljude koji su učinili tako monstruozan zločin, a to govori da tamo nema nikakve pravde, kao i da je to očekivano od Prištine.

Međutim, naveo je, postoji i to da je Međunarodna zajednica Rezolucijom 1244 preuzela odgovornost za istraživanje svakog zločina i nema pravo da odustane od toga.

Srbija sigurno neće odustati, poručio je Vilin.

Specijalno tužilaštvo u Prištini obustavilo je istragu protiv svih osam osumnjičenih za ubistvo 14 srpskih žetelaca u Starom Grackom kod Lipljana 23. jula 1999. godine.

Iz neposredne blizine, na njivi, ubijeno je 14 Srba - Milovan Jovanović (1969), Jovica Živić (1970), Radovan Živić (1967), Andrija Odalović (1967), Slobodan Janićijević (1965), Mile Janićijević (1957), Novica Janićijević (1981), Momčilo Janićijević (1946), Stanimir Dekić (1955), Božidar Dekić (1947), Saša Cvejić (1973), Ljubiša Cvejić (1939), Nikola Stojanović (1936) i Miodrag Tepšić (1951).

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 25. април 2024.
9° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво