Vučić sa diplomatskim korom

Premijer Aleksandar Vučić sastao se u Palati "Srbija" sa predstavnicima diplomatskog kora i šefovima misija međunarodnih organizacija i institucija u Srbiji, kako bi im izneo stav Srbije u vezi sa situacijom u regionu.

Aleksandar Vučić je zahvalio stranim diplomatama što su se odazvali pozivu i istakao da Srbija smatra da je regionalna stabilnost prvi put ozbiljnije ugrožena.

Istakao je da je procena vlade da se zbog takve situacije u narednom periodu ne može sa 100 odsto sigurnosti očekivati politički i ekonomski prosteritet u reguionu.

Vučić je primetio da se ovakvi sastanci obično događaju povodom pozitivnog razvoja događaja, što, istakao je, na žalost ovog puta nije slučaj, imajući u vidu koliko je u regionu bilo incidenata u poslednjih godinu dana.

Premijer je posebno podvukao da se, uprkos tome, nisu okupili u takvom sastavu da bi nekog napadali, već da bi izrazili jasno stav Srbije o situaciji u regionu.

Razgovor je nastavljen "iza zatvorenih vrata", a o njegovom sadržaju premijer će javnost obavestiti obraćanjem novinarima.

Vučić o situaciji u regionu razgovara sa predstavnicima 64 ambasade u Beogradu, i predstavnicima Evropske investicione banke, Međunarodne organizacije za migracije, Evropskog centra za mir i razvoj, OEBS-a, Evropske unije, Svete stolice, Ujedinjenih nacija i Unicefa.

Sastanku prisustvuju i ministri u Vladi Srbije Jadranka Joksimović i Ivica Dačić.

Najavljeno je učešće predstavnika ambasade Bosne i Hercegovine, Makedonije, Crne Gore, Slovenije, ali ne i Hrvatske.

Sastanku prisustvuju i diplomate iz Sjedinjenih Američkih Država, Ruske Federacije, Kine, Nemačke, Velike Britanije i Francuske.

Takođe su pozvani i diplomatski predstavnici Venecuele, Ujedinjenih Arapskih Emirata, Turske, Tunisa, Sirije, Švajcarske, Švedske, Španije, Slovačke, Rumunije, Katara, Portugalije, Poljske, Pakistana, Norveške, Nigerije, Holandije, Maroka, Mjanmara, Meksika, Malezije, Libije, Libana, Koreje, Japana, Italije, Izraela, Iraka, Irana, Indonezije, Indije, Mađarske, Grčke, Gvineje, Finske, Egipta, Danske, Češke, Kipra, Kube, Konga, Kanade, Bugarske, Brazila, Belgije, Belorusije, Azerbejdžana, Austrije, Australije, Argentine, Angole, Alžira i Palestine.

U regionu, pre svega na liniji Hrvatska-BiH-Srbija, u poslednje vreme su znatno podignute tenzije, a, kako su za Tanjug ocenili politički analitičari, povodom poslednjih događaja u Hrvatskoj i BiH, Srbija je nesumnjivo meta politika koje ne idu u korist dobrosusedskih odnosa i očuvanja mira i stabilnosti u regionu.

Број коментара 2

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 08. мај 2024.
22° C

Коментари

Re: Poreklo
Чије гене носе народи у региону
Imam novcic od 1 centa dole je vrednost ponudjena 6000 dinara
Ако пронађете ову новчаницу одмах идите код нумизматичара
Imam mali novcic 1 cent
Ако пронађете ову новчаницу одмах идите код нумизматичара
Косовски вез
Нематеријална културна баштина Србије – косовски вез
Prodajem
Ако пронађете ову новчаницу одмах идите код нумизматичара