četvrtak, 09. feb 2012. | Izaberite pismo: Ћирилица



 

Naslovna > Vesti > Politika > Država jača od braće Šarić

ponedeljak, 08. feb 2010, 07:00 -> 07:32

Država jača od braće Šarić

Ministarka pravde Srbije Snežana Malović izjavila je da su neki tajkuni ušli u tkivo države i da mnogi političari rade za njih, a kada se nađu elementi krivičnog dela, kreće hajka na one koji pravdu sprovode.

Ministarka pravde Srbije Snežana Malović izjavila je, komentarišući odluku Crne Gore da se vila Stanka Subotića u toj zemlji nakon mere zabrane odblokira, da se u klasične krivične predmete u nekim slučajevima meša i politika, da su neki tajkuni ušli u tkivo država, da mnogi političari rade za njih, i kada se nađu elementi krivičnog dela, kreće hajka na one koji pravdu sprovode.

malovic2.jpg

Ministarka Malović je u intervjuu za "Danas" ukazala na napade na njenog zamenika i nju u pojedinim listovima, ali i na pretnje koje stižu sa različitih strana.

"Imam utisak da bi vlasnici medija, novca i sudbina ljudi, ogrezli u organizovani kriminal koji razjeda Srbiju i region, najviše voleli da se vratimo u vreme Miloševića kada je sve bilo moguće i kada je mafija imala državu. U Italiji su nam specijalni tužioci za borbu protiv mafije rekli da i danas postoje takve države. Međutim, verujem u dobru saradnju sa Crnom Gorom, kao i njihovu želju da sprovodeći pravdu prihvate evropske standarde u borbi protiv kriminala", naglašava ministarka.

Upitana da li Srbija ima snage da oduzme imovinu braće Šarić u Srbiji, ona je istakla da "ne može i ne sme pojedinac biti jači od države", i da "ukoliko se takva dilema postavlja, onda država i ne postoji".

"Naravno da imamo snage koju ćemo demonstrirati u svakom trenutku i na svakom mestu", naglasila je ministarka pravde.

Srbija je raspiala poternice za pljevaljskim "biznismenom" Darkom Šarić i njegovim bratom Dušanom, zbog sumnje o učešću u švercu više od dve tone kokaina iz Latinske Amerike u Evropu.

1
komentari broj komentara 5 | cwpošalji komentar
(utorak, 09. feb 2010, 21:17)
anonymous-Bec [neregistrovani]
opošalji odgovor

G-djo Ministarka

Pa pocnite vec jednom da radite, vi ste ta naj slabija karika u drzavi Srbiji! Da je Sudstvo azurnije i odgovornije, kriminal bi bio sveden u razumnim granicama.

1
(ponedeljak, 08. feb 2010, 22:03)
anonymous [neregistrovani]
opošalji odgovor

Nova radna mesta

Slazem se. U organskim namernicama je buducnost. Toliko je zemlje zapusteno u Srbiji a mladi iz gradova nece nazad na dedovinu. Zemlju koja je u posedu drzave (PIK imanja) dati zatvorima na obradu a zbog povecanog stepena mogucnosti da kriminalci pobegnu povecati broj zaposlenih koji ce ih cuvati - ko' u Americkim filmovima. Dupla korist, sa jedne strane jeftina radna snaga a sa duge moguca nova radna mesta.

1
(ponedeljak, 08. feb 2010, 18:04)
anonymous [neregistrovani]
opošalji odgovor

Postupci

Dajte vise, pokazite da ste jaci od kriminala i osudite te, koji su bili zastita tim Saricima!

1
(ponedeljak, 08. feb 2010, 11:27)
Jovan Mirkovic, Amerika [neregistrovani]
opošalji odgovor

Drzava,

Naravno da drzava treba da je jaca od pojedinaca. Svi politicari koi rade za kriminalce i kriminalne grupe, treba da se privedu sudu pravde i da im se uskrati politicko poverenje. Svaka cast na aktivnom radu da se istrebi kriminal veceg kapaciteta u Srbiju, samo napred i neka vam je sami Bog u pomoc.

1
(ponedeljak, 08. feb 2010, 09:52)
anonymous [neregistrovani]
opošalji odgovor

Podrska

Puna podrska ministru pravda. Olosu i kriminalu se mora stati na kraj. Samo pogresno je da se oni salju u zatvor. Njih treba na prisilni rad 12 sati dnevno. Pa Srbija moze da postane jedna od vodecih ekoloskih zemalja samo ako iskoristi svu tu silnu radnu snagu. Zasto npr. da spricamo njive kada mogu kriminalci recimo da seku korov.

1
1