Читај ми!

Zahvalnost ruskim kozacima

Zahvaljujući Rusiji, pitanje Kosova i Metohije i dalje je otvoreno u Savetu bezbednosti i da nije te podrške, verovatno bi već bila doneta konačna odluka o Pokrajini, rekao ministar Ivica Dačić posle sastanka sa ruskim kozacima u Beogradu.

Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić sastao se u Palati "Srbija" sa generalima Ruske Federacije Vladimirom Glukovskim i Andrejom Raveom, koji su u prethodnom periodu učestvovali u projektima pružanja humanitarne pomoći građanima Srbije.

Naglasivši da su u praksi pokazali dugogodišnji bratski odnos dva naroda, ministar policije posebno je naglasio pomoć i podršku ruskog naroda Srbima na Kosovu i Metohiji, ocenivši ruske generale i kozake sjajnim diplomatama zemlje iz koje potiču.

"Srbija je zahvalna Rusiji na razumevanju, posebno u rešavanju vitalnih problema na Kosovu i Metohiji. Nadam se da ćemo produbiti naše odnose i u drugim sferama - ekonomiji, privredi, kulturi", rekao je Dačić.

Prema Dačićevim rečima, srpski narod oseća ruski kao prirodnog saveznika.

"Zahvaljujući Rusiji, pitanje Kosova i dalje je otvoreno u Savetu bezbednosti UN, a da nije njihove podrške, verovatno bi već bila doneta konačna odluka o Kosovu", rekao je Dačić.

Mnoge stvari su nam zajedničke i istorijski gledano, poručio je Dačić, poželevši dobrodošlicu generalima atamanima, koji imaju važno mesto u našem društvu.

Glukovski je naglasio da njihova poseta nije ni vladina, ni zvanična, već "prosto poseta ruskih kozaka, ruskog naroda", koji gaji iskrenu ljubav i spreman je da uvek pomogne bratskom srpskom narodu.

Prema njegovim očekivanjima, do sada uspostavljene veze biće još uspešnije uz, očekivanu, podršku srpskih i ruskih vlasti.

"Za ovo kratko vreme, uverili smo se u dobrodošlicu koju nam pružaju građani vaše zemlje, želimo čitavom narodu mir, blagodet i radost", poželeo je Glukovski, pohvalivši rad njihovog današnjeg domaćina Dačića, za koga tvrdi da je potreban narodu i Srbiji.

Sastanku je prisustvovala i predsednica Moskovsko-srpskog doma Radmila Vojnović, koja je zahvalila na korektnom odnosu Ministrstva unutrašnjih poslova prilikom obilaska ruskih vojnih grobalja na KiM i poručila da su i dalje spremni da rade na unapređenju veza rusko-srpskih odnosa i kroz vidove humanitarne pomoći.

Број коментара 8

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 09. јун 2026.
19° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом