Domaća radinost opet na ceni

Na godišnjoj izložbi rukotvorina u Blacu predstavilo se četrdesetak izlagača. Sve njih povezuje želja da sačuvaju tradiciju i stvore nove poslovne prilike.

Pripremili: Nevenka Stojanović i Dragan Živić

Na jednom mestu vunene čarape, heklane cipele i drvene igračke, koje su u najvećem broju privukle najmladje.Mali Nikola Đokić kaže: "Drvene igračke su mnogo bolje zato što su iz prirode i ne lome se".Malo stariji su se potrudili da modnom revijom dočaraju nekadašnji život na selu.

Vujadin Nikolić iz Mačkovca s ponosom kaže: "Ponosan sam što nosim narodnu nošnju i što su moji nosili i u njoj odrasli."

"Ljudi hoće da vide nešto neuobičajeno, ovo jeste neuobičajeno, ovo je nešto što su stvorile ruke pre svega naših vrednih ovde domaćica i mogu zaista time da se pohvale. I svi ovi naši gosti sa strane koji dodju ovde sa najlepšim utiscima, a i imaju bogami šta i kvalitetno i da ponesu", kaže Zoran Jozić, predsednik opštine Blace.

Tradicionalni sajam rukotvorina u Blacu privukao je četrdesetak izlagača. Sve njih vezuje zajednička želja da se sačuva tradicija, ali i od toga pokrene neki biznis.

 

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 25. април 2025.
22° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом