Lečilište u Banji Kanjiži ulaže u kvalitet usluga

Specijalna bolnica za rehabilitaciju Banja Kanjiža obeležila je 104 godine postojanja. Bez obzira na najavljenu privatizaciju srpskih banja, kanjiško lečilište ulaže u kvalitet usluga.

Do novembra ove godine u Banji Kanjiža ostvareno je 55.000 noćenja, a prosečna popunjenost kapaciteta je oko 60 procenata. Broj iskorišćenih vaučera za odmor je ove godine više nego dupliran, a sve to ovo lečilište stavlja u vrh interesovanja u banjskom turizmu u Srbiji.

"Ako pogledamo strukturu gostiju, posetioci nisu samo iz Srbije, nego i iz okruženja. Dakle prepoznaje se kvalitet vode, blata. Balneološki kvaliteti su doveli ovu banju u rang vodećih u Srbiji, iako infrastruktura nije zadovoljavajuća prema svetskim standardima", kaže Ivan Đoković, pokrajinski sekretar za turizam.

Da bi se infrastruktura poboljšala, bolnica i država kao osnivač ove godine su uložili značajna sredstva u renoviranje banjskih sadržaja.

"Ove godine smo završili jednu znajačnu investiciju, renoviranje bazenskog prostora. Za to je Ministarstvo trgovine i turizma izdvojilo 10 miliona dinara, a specijalna bolnica 14 miliona iz sopstvenih sredstava.Renoviran bazenski prostor će biti na raspolaganju standardnim  korisnicima, tako i invalidima majkama sa decom. Upravo njima je prilagođen ovaj bazenski prostor", kaže dr Slobodanka Drndarski, direktorka specijalne bolnice "Banja Kanjiža".

Banji Kanjiža popularna je zbog jedinstvenog lečenja oboljenja kičme i reumatskih oboljenja, uz primenu termomineralne vode i lekovitog blata.

"Mnogo mi pomaže, osoblje je super, hrana je odlična, nemamo primedbi nikakvih.

"Imam problem sa kolenima, tu sam dobio terapiju, 15 dana. Zadovoljan sam, sve je u redu i usluga i ljubaznost, sve je na visini".

"Sve je super, dobro su uslovi".

Zaposleni u kanjiškom lečilištu imaju spremne razvojne projekte.

"Imamo par gotovih projekata kao što je druga faza blatnog bloka i kompletna obnova hidro-bloka. Želeli bismo da imamo i otvorene bazene i u toku je izrada studije izvodljivosti", kaže dr Slobodanka Drndarski, direktorka specijalne bolnice "Banja Kanjiža".

U vreme kada se razmišlja o modalitetima privatizacije srpskih banja, podatak da je Banja Kanjiža pre jednog veka osnovana upravo javno-privatnim partnerstvom ukazuje na moguća rešenja za budućnost.



Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 20. септембар 2024.
18° C

Коментари

Re: Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Steta
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Ко би свијету угодио
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Komentar
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи