Bez čekanja na građevinske dozvole u Kruševcu

Na izdavanje građevinskih dozvola u Srbiji, od uvođenja elektronske procedure, čeka se i do pet puta manje. Prema podacima centralnog evidencionog sistema, građevinske dozvole najbrže se izdaju u Nišu i Kruševcu.

U saradnji sa resornim ministarstvom i Naledom, u kruševačkoj Gradskoj upravi prevazidjeni su problemi u primeni elektronskog sistema, a potom i u komunikaciji sa javnim preduzećima, što je kažu investitori odugovlačilo čitav proces.

"Procedura za dobijanje građevinske dozvole i lokacijske uslove sa aspekta investitora je ubrzana četiri do pet puta, što zahvaljujući novom zakonu i samoj smišljenoj proceduri, što zahvaljujući našoj gradskoj upravi koja to radi veoma ažurno", ističe Paul Grubišić, izvršni direktor "Tehnogradnje". "Mi možemo doći do svih potrebnih papira između pet i deset dana, što nama štedi i vreme i novac."

U Gradskoj upravi ističu i ažurnost investitora koji u kraćem zakonskom roku od 15 dana dostavljaju dokumentaciju neophodnu za sprovođenje procedure. Što je ona kompletnija, rok je kraći, pa se dešavalo da pojedine stranke do dozvole dođu za dan ili dva.

"Prednosti elektronskog sistema izdavanja ovih građevinskih dozvola  ogledaju se pre svega u smanjenom broju procedura, kraćim rokovima za postupanje, nemamo više šaltera, čekanja u redovima", navodi Ivana Pajić, načelnica Odeljenja za urbanizam GU Kruševac. "Transparentnost postupka, dakle investitor može u svakoj fazi postupka da prati kretanje svog predmeta, što je svakako rezultiralo kraćim rokom za izdavanje gradjevinske dozvole i većim brojem izdatih gradjevinskih dozvola."

Prošle godine u Kruševcu je izdato 190 građevinskih dozvola - duplo više nego 2014. kada je i Zakon o planiranju i izgradnji izmenjen. Za prvih šest meseci ove godine, taj broj je premašen.

rts.kragujevac@rts.rs 

 

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 26. април 2024.
18° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво