subota, 26. maj 2012. | Izaberite pismo: Ћирилица



 

Naslovna > Vesti > Hronika > Raspisana poternica za Peterom Egnerom

petak, 02. apr 2010, 08:19 -> 10:05

Raspisana poternica za Peterom Egnerom

Po nalogu Višeg suda u Beogradu raspisana međunarodna poternica za Peterom Egnerom, osumnjičenim za ratne zločine nad Jevrejima u Beograda za vreme Drugog svetskog rata.

Za Peterom Egnerom (88), osumnjičenim za ratne zločine nad Jevrejima na području Beograda u Drugom svetskom ratu, raspisana je međunarodna poternica po nalogu Višeg suda u Beogradu, izjavila je Tanjugu portparolka tog suda Dušica Ristić.

egner-tekst.jpg

Sud je naložio raspisivanje poternice, pošto je doneo rešenje kojim je Egneru određen pritvor, rekla je Ristićeva.

Poternicu za Egnerom, koji se nalazi u Sjedinjenim Američkim Državama, raspisao je Interpol.

Sud je ranije, po zahtevu Tužilaštva za ratne zločine, pokreno istragu protiv Egnera, zbog sumnje da je učestvovao u brojnim egzekucijama ili davanju naredbi za izvršenje egzekucija.

Egner je američki državljanin, osumnjičen je za učešće u pogubljenju 17.000 civila, Jevreja, Roma i "političkih disidenata" na području Beograda, između 1941. i 1943. godine, u vreme Drugog svetskog rata.

1
komentari broj komentara 0 | cwpošalji komentar
1
1