"Jutarnji list" o hapšenju Simovića

Ljubavni trougao razlog je svađe između Miloša Simovića i Sretka Kalinića, dvojice pripadnika zemunskog klana, piše "Jutarnji list". Prenosimo u celini tekst zagrebačkog dnevnika.

Razlog svađe između Miloša Simovića i Sretka Kalinića, dvojice pripadnika zemunskog klana, bio je ljubavni trokut.

Kalinić je, naime, tijekom dugogodišnjeg zajedničkog bijega bio u tajnoj vezi sa Simovićevom suprugom, što je u konačnici raskinulo prijateljstvo, a potom dovelo do svađe i ranjavanja u pripitom stanju.

Navodno su se i prije znali susretati u restoranima kod Rakitja, a u posjet im je dolazila supruga Miloša Simovića s novcem iz Srbije... Zahvaljujući bizarnom ljubavnom trokutu koji se začeo u Zagrebu, hrvatska policija otkrila je njihova boravišta u Zagrebu i uhitila oba bjegunca.

Otkriveno je i da su koristili dva stana na Laništu, u kojima su pronađeni i forenzički tragovi iz kojih je jasno da je u njima boravio i Cvetko Simić, koji je ubijen, a njegovi su ostaci pronađeni u jarunskom jezeru.

Uhićen na srbijanskoj strani

U suradnji sa srbijanskim MUP-om dogovoreno je Simovićevo uhićenje na srbijanskoj strani granice kod Bajakova kako bi se izbjegla procedura ekstradicije, dok je uhićeni Kalinić u međuvremenu počeo "pjevati" našim krim istražiteljima.

Policija je tako na tragu razrješenja desetak atentata počinjenih u posljednjih nekoliko godina, u Srbiji, Hrvatskoj, Nizozemskoj i Španjolskoj. Ukratko, rasplet obračuna u Rakitju okrenuo se protiv samog vrha organiziranog kriminala u regiji. Kalinić i Simović pripadnici su zemunskog klana, koji su do ubojstva Zorana Đinđića vodili Milorad Luković Legija i Dušan Spasojević Šiptar.

Prešli u Šarićev tabor

Iako su se tijekom 90-ih bavili različitim kriminalnim aktivnostima (reketarenjem, otmicama bogataša poput Miroslava Miškovića, krađom automobila itd.), glavni biznis zemunskog klana bio je i ostao krijumčarenje droge. Ono se nastavilo i poslije policijske akcije Sablja, tijekom koje je klan ostao obezglavljen - Milorad Luković je uhićen i osuđen za ubojstvo Đinđića, a Spasojević je ubijen u policijskoj raciji.

Ostatak klana, prema policijskim podacima, pridružio se crnogorskom narkobosu Darku Šariću, a dio se našao na "slobodnom tržištu" podzemlja kojim je dominirao utjecajni Sreten Jocić zvan Joca Amsterdam. Simović i Kalinić prešli su u Šarićev tabor te su se pune dvije godine nakon Đinđićeva ubojstva skrivali u selu Bandići deset kilometara od Podgorice.

Prema pisanju srbijanskih medija, boravili su i u kući crnogorskog biznismena Veska Barovića, bliskog političkom vrhu Crne Gore. Barović je i jedan od osumnjičenih za krijumčarenje cigareta u procesu koji vode tužiteljstva Italije i Srbije. Skupinu Darka Šarića u Srbiji se tereti za nezakonitu trgovinu narkoticima, prije svega kokaina iz Južne Amerike, u čemu im pomažu kriminalne skupine iz cijele regije.

Број коментара 7

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 04. мај 2024.
13° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво