subota, 04. feb 2012. | Izaberite pismo: Ћирилица



 

Naslovna > Vesti > Hronika > SRS: Postupak protivan svim standardima

nedelja, 28. feb 2010, 14:29 -> 14:59

SRS: Postupak protivan svim standardima

Protiv Vojislava Šešelja se vodi postupak u Haškom tribunalu protivno svim standardima, čak i suprotno onim koje propisuje sam Tribunal, rekao šef pravnog tima Zoran Krasić.

Suđenje Vojislavu Šešelju u Haškom tribunalu biće nastavljeno u utorak, u okviru predmeta za ratne zločine, izjavio je Zoran Krasić, šef pravnog tima za odbranu lidera radikala.

vojislav-seselj-1.jpg

Krasić je rekao da u utorak i sredu, 2. i 3. marta, predstoji još jedan od nebrojenih pokušaja da se dokaže nešto što se ne može dokazati, jer je Šešelj nevin za sve što mu se stavlja na teret.

"Protiv Šešelja se vodi postupak u Haškom tribunalu protivno svim standardima, čak i suprotno onim koje propisuje sam Tribunal", rekao je Krasić na konferenciji za novinare.

Krasić je istakao da u Srpskoj radikalnoj stranci očekuju da dobiju obaveštenje od srpskog Tužilaštva za ratne zločine o odbacivanju krivične prijave koju je pravni tim radikala podneo protiv nekadašnjeg zamenika komandanta Srpske dobrovoljačke garde Borislava Pelevića.

Iako je Pelević izjavio da je tokom ratnih događaja bio u Zvorniku, Tužilaštvo je zaključilo da Pelević nije mogao da učestvuje u ratnim događajima 1991-92. godine, jer se u februaru učlanio u Srpsku dobrovoljačku gardu, pa je sve vreme bio u Erdutu, naveo je Krasić, ocenivši da je jedna od Pelevićevih izjava bila lažna.

Krasić je naveo da je Pelević dobio sertifikat od Tužilaštva da se Šešeljevi progonitelji nalaze u Srbiji i da se protiv lidera radikala vodi medijski linč.

Mnogobrojni svedoci u toku suđenja Šešelju ukazali su da su za zločine u Zvorniku, u aprilu 1992. godine koji se Šešelju stavljaju na teret, odgovorni pripadnici Srpske dobrovoljačke garde, tvrdi Srpska radikalna stranka.

Šešelju se sudi za zločine protiv čovečnosti i povrede ratnog prava i običaja u Hrvatskoj, Vojvodini i Bosni i Hercegovini od 1991. do 1993. godine.

On je 21. januara 2009. godine dodatno optužen za nepoštovanje Tribunala, zbog obelodavinjanja imena i drugih ličnih detalja tri svedoka, čiji je identitet, po nalogu Pretresnog veća, bio zaštičen od javnosti.

Šešelj je 24. jula osuđen na 15 meseci zatvora zbog nepoštovanja suda i on je 5. oktobra podneo žalbu na tu presudu.

1
komentari broj komentara 4 | cwpošalji komentar
(ponedeljak, 01. mar 2010, 18:03)
anonymous [neregistrovani]
opošalji odgovor

"bas me briga"

Kada vas nije briga, zasto uopste komentarirete? Meni se cini da vas je ipak briga.

1
(nedelja, 28. feb 2010, 23:13)
anonymous [neregistrovani]
opošalji odgovor

Ma eto ga tamo...

Kakav mu je bio početak takav mu je i kraj neću niti želim da ga žalim nije ni on mene žalio kad mi je to potrebno bilo.

Eto ga tamo sam je otišao uz trube tamo, po radi mene nemora se više ni vraćati i onako ništa dobro nije ostavio samo mržnju i izolaciju.

Imam lepši stvari o čemu treba da mislim i razmišljam život, porodica, zdravlje a ne o Šešelju.

1
(nedelja, 28. feb 2010, 22:57)
anonymous [neregistrovani]
opošalji odgovor

I mene bas briga

Sta je trazio to je i dobio.

1
(nedelja, 28. feb 2010, 22:38)
anonymous [neregistrovani]
opošalji odgovor

Šta me briga za Šešelja

Ovo nije vest, sam je otišao, mislim da je pobegao zbog nekih radnji oko Djindjića, misli to mu je Srbija da lupa svašta, ima i dobro rečenih stvari... ali koga je tamo briga za to, ko to treba da čuje - neće.
To što svaki dan kukaju radikali za Vojom, žao mi ga je kao oca i dede a za ostalo, njegove političke vizije, ne mora ni da se vraća. Sad se i videlo koliko su bili složni, izgiboše pljujući se, i ovi novi su ista g...a, samo lepše pakovanje, nema tu budućnosti za Srbiju.

1
1