Читај ми!

Milićev ostaje u pritvoru

Sudija za prethodni postupak saslušao Marka Milićeva, osumnjičenog za izazivanje saobraćajne nesreće na Brankovom mostu 25. jula, u kojoj je nastradao Luka Jovanović, i odlučio da rešenje o pritvoru ostane na snazi, saznaje RTS. Počeli pregovori sa pomagačima o sporazumu za priznanje krivice.

Marko Milićev je prema zakonu, imao je priliku da se izjasni gde se i zašto skrivao. Međutim, odbio je da odgovori zašto se krio i gde je bio tokom bekstva.

Takođe je odbio da kaže gde se nalazi "kantrimen", vozilo za koje se sumnja da je s njim počinio krivično delo.

Tužilac Boris Pavlović najavio je da će Milićev u petak biti saslušan u Trećem osnovnom tužilaštvu koje vodi istragu protiv njega i njegovih pomagača u prikrivanju krivičnog dela biće održano u petak. 

Milićev će tada imati priliku da detaljno iznese svoju odbranu ako želi, a može i da se brani ćutanjem.

On je u nedelju uveče, nakon deportacije iz Kine, uhapšen na aerodromu Nikola Tesla i smešten u Okružni zatvor u Beogradu.

Milićevu je pritvor određen 19. avgusta kada je za njim raspisana i Interpolova poternica jer je bio u bekstvu, po kojoj je 29. avgusta uhapšen u Kini.

Milićev je 10. avgusta letom za Istanbul u 12.25, sa svojim pasošem napustio zemlju. Imao je avionsku kartu u jednom pravcu.

Milićev je uhapšen je u Kini 29. avgusta po srpskoj poternici, a pošto nije imao uredne papire za boravak u Kini, ta država je odlučila da ga protera bez čekanja formalnog zahteva za izručenje koji je ranije najavljen iz Srbije.

Milićev se tereti za krivično delo - teško delo protiv bezbenosti javnog saobraćaja, učinjeno iz nehata i za koje mu prema zakonu preti kazna od jedne do osam godina zatvora, kao i za krivično delo - nepružanje pomoći licu povređenom u saobraćajnoj nesreći,  za koje je zaprećena ista kazna.

Nesreća na Brankovom mostu dogodila se 25. jula, kada se Luka Jovanović vraćao iz grada sa prijateljima kući. Njima se na mostu pokvarila "lada" i kad su izašli da je preguraju u zaustavnu traku na njih je naleteo "mini kantrimen".

Vozač "kantrimena" nije se zaustavio nakon nesreće, a Luka Jovanović preminuo je dan kasnije u Urgentnom centru.

Pregovori o sporazumu za priznanje krivice

Treće osnovno tužilaštvo u Beogradu počelo je pregovore o zaključenju sporazuma o priznanju krivice sa šestoro osumnjičenih za prikrivanje Marka Milićeva.

Kako je rečeno u Palati pravde, osumnjičenima je ponuđeno da priznaju krivicu za krivično delo "neotklanjanje opasnosti" za kazne od pet do 10 meseci kućnog zatvora.

Prema predloženom sporazumu, Tamara Bogdanović bi u zamenu za priznanje krivice dobila 10 meseci kućnog zatvora, Milica Novanković devet, a Bojana Petrović pet meseci.

Po sedam meseci kućnog zatvora u zamenu za priznanje tužilaštvo nudi Nikoli Lepenu i Dani Manevski, kao i taksisti Saši Jankoviću.

Ukoliko osumnjičeni prihvate predlog za zaključenje sporazuma o priznanju krivice, njima se ne bi sudilo već bi se presude izrekle na osnovu zaključenih sporazuma sa tužilaštvom.

Tako bi se značajno ubzao ceo proces jer bi se krivični postupak nastavio samo protiv dvojice osumnjičenih, koji se još uvek brane ćutanjem.

Број коментара 4

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 19. април 2024.
14° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво