Za zadruge ove godine 825 miliona dinara

Vlada Srbije će ove godine za osnivanje i razvoj zadruga u Srbiji izdvojiti 825 miliona dinara, najavio je ministar bez portfelja zadužen za regionalni razvoj i koordinaciju rada javnih preduzeća Milan Krkobabić.

Ukupan iznos dodeljenih sredstava iz programa Vlade namenjenog zadrugarstvu u 2017. godini, iznosio 196 miliona dinara, čime je, kako je rekao, potpomognut rad 22 zadruge u Srbiji, rekao je Krkobabić.

"Ove godine će iznos opredeljen iz budžeta za ovu namenu biti značajno veći. Tim sredstvima direktno ćemo pomoći i do 70 postojećih i novoosnovanih zadruga", rekao je Krkobabić tokom posete Zlatiborskom okrugu.

Ministar je podsetio da je prethodna godina završena sa 185 novoosnovanih zadruga što je, kako je rekao, više nego u prethodnih pet godina zajedno.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 13. мај 2025.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом