Читај ми!

Sertifikat kvaliteta Putevima Srbije

Javno preduzeće Putevi Srbije dobilo sertifikat kvaliteta koji će mu omogućiti poslovanje po najnovijim standardima po kojima posluju preduzeća u Evropi. Sertifikat "dokaz kvaliteta" koji imaju Putevi Srbije i "dokaz kvaliteta naših puteva", kaže ministar Milutin Mrkonjić.

Putevi Srbije dobili su sertifikat kvaliteta po standardu ISO 9001:2008 koji će omogućiti efikasniji rad tog javnog preduzeća, izjavio je vršilac dužnosti direktora Puteva Srbije Zoran Drobnjak.

Drobnjak je rekao da će to značiti efikasniji rad preduzeća i bolju saradnju sa ministarstvima, nadležnim institucijama, bankama, izvođačima i drugim partnerima, odnosno da će "Putevi Srbije poslovati po najnovijim standardima po kojima posluju preduzeća u Evropi".

On je ukazao da je "na dobijanju sertifikata rađeno dve godine i da je na projektu angažovano više od 100 inženjera ekonomista i pravnika, urađene su 32 procedure, više od 500 zapisa, kao i sva strateška dokumenta".

Sertifikacionu proveru obavila nemačka agencija za akreditaciju "Tiv zid Srbija", čiji su predstavnici ocenili da je to javno preduzeće dostiglo nivo poslovanja kakav se retko viđa u Srbiji.

Ministar infrastrukture i energetike Milutin Mrkonjić rekao je da je sertifikat "dokaza kvaliteta" koji imaju Putevi Srbije i "dokaz kvaliteta naših puteva".

On je istakao da će kvalitet puteva u Srbiji brzo biti kao u zemljama u okruženju, što je zadatak i svake buduće vlade sve dok se do 2015. ne završi kompletna mreža autoputeva i ne podigne njihov kvalitet.

Mrkonjić je ukazao i da je utvrđena organizacija održavanja i gradnje puteva u Srbiji, precizirajući da će Putevi Srbije održavati puteve u zemlji, dok će preduzeće Koridori Srbije graditi nove autoputeve.

Profesor na Građevinskom fakultetu Aleksandar Cvetković ukazao je da će Putevi Srbije brinuti o mreži puteva dužine oko 10.000 kilometara i istakao da je to jedno od najvećih bogatstava zemlje, vredno oko četiri milijarde evra.

Zbog toga je, kako je dodao, važno da se uvede red u sistem rada Puteva Srbije da bi se znalo ko je za šta odgovoran.

Cvetković je ipak naglasio da će i uz sertifikat, bez novca biti teško održati puteve i dodao da bi buduća vlada morala da više sredstava izdvaja za te namene.

On je ukazao da bi "godišnje za održavanje puteva u Srbiji trebalo obezbediti oko 240 miliona evra, a tih para u budžetu nema". 

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 09. јун 2026.
19° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом