Šta sve podrazumeva rekonstrukcija Urgentnog centra

Direktor Urgentnog centra u Beogradu Marko Ercegovac rekao je za RTS da se rekonstrukcija te ustanove nastavlja i da je urađen najveći deo grubih radova što se tiče fasade, krova i potkorvnih prostorija. Kroz Urgenti centar u proseku prođe od 600 do 800 pacijenata, retko se naparvi više od 1.000 pregleda u toku dana, istakao je Ercegovac.

Marko Ercegovac je, gostujući u Beogradskoj hronici, rekao da je prva faza rekonstrukcije Urgentog centra prošla relativno benigno, par odeljenja je nekoliko meseci bilo van funckije, ali ceo Urgentni centar je radio 24 časa.

Prema njegovim rečima, rekonstrukcija se nastavlja, urađen je najveći deo grubih radova što se tiče fasade, krova i potkorvnih prostorija, mali deo trijažnog dela se proširuje u budućnosti.

"Idemo na vrlo ozbiljne radove za svako odeljenje. To su instalacije, centralna klimatizacija, vodovod, kanalizacija, struja", rekao je Ercegovac.

Kaže da su uspevili na neki način, da sa dobrom organizacijom sa ostalim bolnicama u Beogradu komepnzuju taj pritisak da bi se rasteretili - da oni preuzmu taj deo posla.

"Najveći deo posla će Urgenti centar preuzeti kao što je preuzimao i u tom periodu, ali kapaciteti će biti vrlo malo smanjeni. Trudićemo se da deo po deo odeljenja smanjujemo, bez nekog veklikog deficita broja", istakao je direktor Urgentnog centra.

U proseku prođe od 600 do 800 pacijenata 

Kroz Urgenti centar u proseku prođe od 600 do 800 pacijenata, retko se naparvi više od 1.000 pregleda u toku dana, kaže Ercegovac.

Prema njegovim rečima, najveći broj je u toku prepodneva, ali je ogroman pik tokom noći.

Najveći procenat ljudi među pacijentima je iz Beograda i beogradskog okruženja koje ima preko dva miliona stanovnika.

"Ali ako imamo najteže slučajeve iz celog regiona onda zahtevaju ozbiljnu hospitalizaciju, najvišeg nivoa intenzivne nege, što relano zauzima dosta prostora", rekao je on.

Govoreći o reorganizaciji rada, Ercegovac kaže da je ceo svet shvatio da pstoji potreba da lekari urgentne medicine zauzmu svoje primarno mesto u trijaži i prvom lečenju pacijenata.

"Samim tim što budemo u 2020. proširili prijemno-trijažni deo za 60 kvadrata, dobićemo mogućnost da lekari urgentne medicine, kada dođe pacijent - razgraniče da li je za Urgentni centar - ako jeste nešto najosnovnije može da dobije terapiju od lekara urgentne medicine, ako zahteva specijalistički pregled ići će kod specijaliste", obasnio je Ercegovac.

"Adrenalin koji svi mi imamo kada radimo u Urgentom centru vrlo teško možemo da zanemarimo, to je stvar navike i prija ljudima dinamika i brzina dijagnostike i lečenja", zaključio je doktor Ercegovac.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 22. септембар 2024.
26° C

Коментари

Re: Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Steta
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Ко би свијету угодио
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Komentar
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи