Budući brucoši na Filološkom fakultetu

Maturanti koji planiraju svoju budućnost, već se pripremaju za prijemne ispite, a fakulteti otavraju vrata za potencijalne brucoše. Proteklog vikenda srednjoškolci iz cele Srbije mogli su da se upoznaju sa radom Filološkog fakulteta Univerziteta u Beogradu.

Budući filolozi, obilazeći Filološki fakultet mogli su da saznanju da se tu već školuje osam i po hiljada studenata, izučavaju trideset četiri strana jezika, književnosti, kulture, da se razvijajuj nove filologije koje su važne za uključivanje Srbije u svetsku ekonomsku i kulturnu scenu, kao i učešće u projektu "Put svile". Kažu, da im obilazak fakulteta mnogo znači.

"Trenutno još nisam upoznata sa samim tim šta je fakultet. Srednja škola nam daje veće opšte znanje, od osnovne pa samo malo šire, a fakultet je nekako za mene neki novi pojam", kaže Lara Popović iz Smederevske Palanke.

Ana Spasić iz Četrnaeste beogradksa gimnazije ističe da joj nemački jezik i književnost puno znače ali da još nije sigurna šta bi studirala. Dodaje da želi sa sagleda sve mogućnosti koje su pred njom.

"Razmišljala sam koji jezik bih studirala. Engleski nisam htela, jer sam ga i ovako naučila. Ali najviše me je pored toga interesovao španski", kaže Natalija Atanasijević takođe učenica Četrnaeste beogradske gimnazije.

Fakultet je dobio veliki broj međunarodnih priznanja.

"Uspeli smo da podignemo status nešeg fakulteta u okviru IAFOR-a – Svetske organizacije profesora i istraživača, gde je naš fakultet viđen kao sedište velikog međunarodnog projekta 'Studije kuture na Putu svile'", naglašava dekan Fililoškog fakluteta u Beogradu Ljiljana Marković.

"Tako da mi našim studentima bez obzira šta u okviru filoloških nauka bude njihov fokus, možemo da pružimo veliki broj gostujućih profesora iz najboljih svetskih univerziteta", ukazuje Markovićeva.

Sa diplomom Filološkog fakulteta mogu da se rade poslovi u oblasti kulture, prosvete, žurnalistike. Sa novom akademskom godinom trebalo bi da budu akreditovani i novi studijski programi – persijske studije, hebrejski jezik, indologija, azerbejdžanski jezik.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 29. април 2025.
20° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом