Šta turiste iz Srbije i sveta privlači u Antaliju

Turska je poslednjih godina jedna od najinteresantnijih turističkih destinacija u svetu. Tu zemlju godišnje poseti više od 30 miliona turista. Poznati kao dobri trgovci, ništa ne prepuštaju slučaju i sve više ulažu u turizam od kojeg ubiraju velike prihode. Prestonica turizma turskog dela Mediterana je Antalija.

Blaga klima i duge peščane plaže, vrhunska usluga i dobra hrana. To je ono što u Antaliju privlači turiste iz celog sveta. Najviše Ruse i Engleze. Antaliju nazivaju "turskim Las Vegasom".

"Ono što je karakteristično za Tursku su hoteli rizorti koji se prostiru na nekoliko hiljada metara kvadratnih sa velikim brojem restorana i domaće turske kuhinje", navodi Ivana Škorić, turistički radnik.

Antalijska regija izlazi na Sredozemno more, ispod planine Taurus. Sa mediteranskom klimom i 300 sunčanih dana tokom godine, ovde turistička sezona traje više od sedam meseci.

U Turskoj, pa i u Antaliji, sve je podređeno i priređeno za goste.

"Posle dobrog odmora jedemo bolje, pijemo bolje, odlučujemo bolje i osećamo se bolje. Klijenti iz Srbije dolaze najviše sredinom maja do kraja oktobra", navodi Mehmet Gunduz, direktor Turističke agencije "1A Travel".

U Antaliji su i brojni tržni centri ali i stari deo grada Kaleiči, kod drevne rimske luke sa Hadrijanovom kapijom iz drugog veka. Osim antičke i osmanlijske istorije, u ovom delu male Azije se ponose i istorijom hrišćanstva.

"Imamo primer apostola Pavla koji je upravo u ovoj regiji započeo svoju misiju širenja hrišćanstva. Takođe, veoma je interesantno da je ovo rodni kraj Svetog Nikole, koji je poreklom iz Demre", navodi Dragan Nikolić, novinar.

Od 2010. godine turistička razmena između Srbije i Turske je povećana, pre svega zbog ukidanja viznog režima. Tako je prošle godine u Srbiji najveći broj turista bio upravo iz Turske.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 22. септембар 2024.
25° C

Коментари

Re: Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Steta
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Ко би свијету угодио
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Komentar
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи