Različite poruke Žena u crnom i Sima Spasića

U centru Beograda je održan skup Žena u crnom koje su na taj način obeležile 26 godina od početka sukoba u Bosni i Hercegovini.

Istovremeno i na istom mestu, u Knez Mihailovoj ulici, predsednik je Udruženja porodica nestalih i kidnapovanih Simo Spasić ukazao na zločine nad Srbima u okolini Srebrenice 1992. godine.

Primetan je bio veći broj policajaca i dok su Žene u crnom držale transparente sa imenima više mesta u BiH, Spasić je megafonom slao svoje poruke upućene javnosti, ali i aktivistkinjama te NVO.

Staša Zajević iz organizacije Žene u crnom rekla je da je pre 26 godina počela najduža opsada jednog grada posle Drugog svetskog rata, da je Vojska Republike Srpske počinila "faštističke" zločine, da istupanje poput današnjeg Spasićevog predstavlja ponižavanje žrtava, a da država podrškom predsedniku RS Miloradu Dodiku "destabilizuje Bosnu".

Spasić je Žene u crnom prethodno nazvao "ratnim i posleratnim profiterkama", dodao da im je crna boja koju nose "samo garderoba", jer njima, kako je rekao, niko nigde nije poginuo, ali i da bi trebalo da ih bude sramota da na Veliki petak drže takve skupove.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 16. април 2024.
8° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво