U toku izmeštanje migranata iz centra Beograda

Izmeštanje migranata iz centra Beograda traje a nadležni su najavili da će se i ubuduće humano ponašati prema svima koji iz bliskoistočnih država, na svom putu ka EU, dođu u Srbiju.

Portparol Komesarijata za izbeglice Ivan Mišković rekao je da je grupa migranata u nedelju prebačena u Prihvatni centar u Adaševcima, a da će tokom dana isto to, kako se očekuje, biti urađeno s još jednom grupom.

"Svakodnevno razgovaramo s migrantima i oni sami prave spiskove po kojima će biti prebačeni u neki od prihvatnih centara gde ima mesta i gde im je smeštaj mnogo bolji", rekao je Mišković.

Naveo je i da mesta ima i u drugim prihvatnim centrima, a da se o razmeštanju migranata svakodnevno razgovara i s predstavnicima međunarodnih i nevladinih organizacija koje brinu o njima.

U parku kod Ekonomskog fakulteta i u obližnjem napuštenom magacinu iza glavne autobuske stanice već duže od godinu dana je okupljen veliki broj migranata koji, iz raznih razloga, iako žele, ne mogu da napuste Srbiju i odu u neku od država EU.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 26. април 2025.
14° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом