Poverenica: Policija dobar partner u borbi protiv diskriminacije

Prepoznavanje diskriminacije i ispravno reagovanje kada se ona desi od izuzetnog su značaja u radu zaposlenih u Ministarstvu unutrašnjih poslova, posebno za službenike koji su u svakodnevnoj komunikaciji sa građanima, izjavila je poverenica za zaštitu ravnopravnosti Brankica Janković.

Današnjim seminarom i radionicom na Divčibarama završava se obuka "Prepoznavanje i reagovanje na diskriminaciju" namenjena policijskim službenicama i službenicima, a u organizaciji Poverenika za zaštitu ravnopravnosti i Misije OEBS-a u Srbiji.

Jankovićeva je dodala da su na osnovu evaluacije ovog ciklusa obuke primetni veliki pomaci i napredak, pre svega zahvaljujući dobroj saradnji sa MUP-om, pokazanim interesovanjem polaznika i razvijenoj svesti o značaju unapređenja poštovanja ljudskih prava u našem društvu, dodaje se u saopštenju iz Kabineta Poverenice.

"Policija je pokazala da nam je dobar partner u borbi protiv diskriminacije i sasvim sigurno ćemo nastaviti saradnju kroz edukaciju i obuke službenika zaposlenih u Ministarstvu i u drugim gradovima Srbije", istakla je poverenica Janković.

Treninzi su realizovani u osam gradova Srbije - u Beogradu, Kragujevcu, Vršcu, Nišu, Novom Sadu, Subotici, Novom Pazaru i Divčibarama, a u ovom ciklusu obuke učestvovalo je skoro 170 pripadnika saobraćajne i kriminalističke policije.

Polaznici seminara imali su priliku da se informišu sa radom i nadležnostima Poverenika za zaštitu ravnopravnosti, upoznaju sa međunarodnim standardima u oblasti zaštite od diskriminacije i saznaju rezultate istraživanja o odnosu policije prema diskriminaciji koje je sprovedeno u okviru MUP-a.

Takođe, predavači su polaznike upoznali sa komunikacijskim aspektima u primeni policijskih ovlašćenja i ukazali na specifične oblasti rada policije gde je povećan rizik od diskriminacije, kao što je nasilje u porodici, rad sa maloletnicima, osobama sa invaliditetom, pripadnicima LGBT zajednice.

U okviru seminara održavane su i radionice "Pojam i oblici diskriminacije", gde su se na praktičnim primerima i u interaktivnom radu obučavali za rad na terenu, dodaje se u saopštenju.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 27. април 2024.
11° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво