Grupa od 200 migranata nastavila put ka Mađarskoj

Grupa od oko 250 migranata koja je iz Beograda pešice krenula ka Mađarskoj, prošla je Inđiju. Neki su pristali da budu razmešteni u prihvatnim centrima, a neki su taksijima i vozovima pošli u nepoznatim pravcima.Njih oko 200 je nastavilo put ka Mađarskoj, javlja dopisnik RTS-a

Kako je dopisniku RTS-a potvrdio službenik Komesarijata za izbeglice Nikola Popov, grupa migranata nije odustala od namere da peške stigne do mađarske granice.

Grupa migranata, njih 200, posle odmara kod Inđije nastavila je put.

U grupi su uglavnom muškarci starosti između 18 i 40 godina. Migrantima put otežava vrućina, a građani im donose osveženje.

Predstavnik Komeserijata za izbeglice Nikola Popov rekao je ranije da migranti koji su odustali od puta čekaju autobus koji će po njih doći iz Šida da ih preveze u kamp u Bogovađi.

Dodao je da su migranti koji su nastavili put vidno izmoreni i gladni, te da će autobus proći i pored njih tako da svako ko se predomisli može da ode u kamp.

Komesar za izbeglice i migracije Vladimir Cucić je u izjavi za agenciju Beta ocenio da migranti "nije trebalo da krenu ka Horgošu jer nije bilo moguće na taj način, kako su im rekli organizatori, izvrše pritisak na mađarske vlasti da ih puste dalje".

On je podsetio da je migrantima rečeno da ne dolaze na Horgoš, da su brojevi migrantima koji su uputili zahteve za dobijanje azila podeljeni za dva meseca, kao i da više od 2.000 ljudi čeka sa potvrdama da njihovi zahtevi budu rešeni.

Prema rečima komesara, migranti su se posvađali kod Inđije, ne veruju više krijumčarima ali ni onima koji su to organizovali, deo njih će odatle krenuti u Šid, deo se vratio, jedan deo čeka na voz.

Cucić je podsetio da je reč o migrantima iz Avganistana i Pakistana, koji žele preko Mađarske da uđu u neku drugu zemlju EU.

"Reč je o grupi koja ordinira po Srbiji od februara. U toj grupi nema ni jednog deteta ni žene. Ovo je grupa koja je direktno plen krijumčara", kazao je on.

Migranti su juče prešli preko Brankovog mosta u Beogradu a zatim bez ometanja saobraćaja krenuli pored Palate Srbija ka Hotelu "Jugoslavija" na keju, kroz Cara Dušana u Zemunu do Batajnice, a potom dalje do Inđije. Prema rečima Cucića, u Beogradu u parku kod autobuske stanice ima 500 izbeglica, na Horgošu oko 700, na Kelebiji 350.

U Šidu je na stanicu 180, u Principovcu i Adaševcu 350 a izvan toga u centrima u Tutinu, Sjenici, Bogovađi, Krnjači i Banji Koviljači oko 280.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 19. април 2024.
5° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво