Opozicija oštro kritikuje kandidaturu Đukanovića

Dan nakon što je Milo Đukanović predložen za kandidata vlasti na izborima za predsednika Crne Gore, ne stišava se politička bura koju je njegova kandidatura proizvela, posebno u opozicionom taboru.

Predsednički kandidat opozicione SDP Draginja Vuksanović izjavila je da Milo Đukanović nije kandidat ni cele svoje partije, a kamoli građana Crne Gore.

Poručila je da građani više ne smeju biti nemi svedoci nepravde koju, kako kaže, "DPS-ov feudalizam sistematski godinama pravi".

"Milo Đukanović je simbolički, personalno i suštinski kandidat jedne otuđene partijske elite koju moramo smeniti", navela je Vuksanovićeva, prenose podgoričke "Vijesti".

U opozicionom DEMOS-u, bivšeg jugoslovenskog ambasadora u Rimu i kandidata opozicije na prošlim predsedničkim izborima 2013. godine Miodraga Lekića, koji je podržao Vuksanovićevu na izborima za predsednika, kažu da je kandidatura Đukanovića "nastavak zagrljaja vlasti sa kriminalom i korupcijom".

U DEMOS-u dalje navode da je kod određenih krugova u vlasti preovladao strah od pravne države, "naročito kod onih koji su u DPS suočeni sa mogućim raspletima svojih korupcionaško-kriminalnih afera, a što uporno zahteva i EU", kaže se u saopštenju, prenose crnogorski mediji.

U opozicionom Građanskom pokretu "URA", koji je na izborima podržao kandidaturu nezavisnog kandidata Mladena Bojanića, kažu da je kandidatura Đukanovića u potpunosti ogolila kadrovsku strukturu i potencijale vladajuće stranke.

"DPS je mogao znatno ranije izvući zeca iz šešira, čime bi predstava dobila na jačini", poručuju iz "URA"-e, a Đukanovića nazivaju "političkom mumijom koju pokušavaju da reanimiraju skidanjem zavoja posle šestog balsamovanja", aludirajući na šest mandata Đukanovića na funkciji premijera Crne Gore, nakon čega je odlučio da se povuče iz politike.

Milo Đukanović je, odlukom Glavnog odbora DPS, kandidat za predsednika na izborima 15. aprila.

Funkciju predsednika Crne Gore već je jednom obavljao, od 1998. do 2002. godine, dok je Crna Gora bila članica bivše zajedničke države sa Srbijom, Savezne Republike Jugoslavije.

U nekoliko navrata bio je na položaju predsednika Vlade Crne Gore.

Rok za predaju kandidatura je 26. mart, a predsednički izbori u Crnoj Gori, treći od sticanja nezavisnosti 2006. i sedmi od uvođenja višestranačja 1990. godine, održavaju se 15. aprila.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 19. септембар 2024.
21° C

Коментари

Re: Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Steta
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Ко би свијету угодио
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Komentar
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи