Zaev o rešenju problema oko imena Makedonije

Prva polovina 2018. godine nudi dobru priliku za rešenje problema oko imena između Grčke i Makedonije, rekao je premijer Makedonije Zoran Zaev.

"Prvih šest meseci 2018. godine biće dobra prilika da nađemo rešenje za ovaj problem i da Makedonija konačno krene dalje: da dobije datum za početak pregovora o pristupanju Evropskoj uniji i automatski aktivira poziv za pristupanje NATO", rekao je Zaev, prenosi ANA.

Uprkos tome što pregovori o imenu Makedonije još uvek nisu počeli, kako je rekao Zaev, uspostavljeni su kontakti sa posrednikom Ujedinjenih nacija Metjuom Nimicom i to pokazuje da postoji odlučnost za rešenje problema sa obe strane.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 05. мај 2025.
18° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом