Jako nevreme u Dubrovniku

Dubrovnik je po podne zahvatilo jako nevreme, a velike količine padavina izazvale su smetnje u kopnenom i pomorskom saobraćaju. Nije bilo žrtava, niti povređenih, i sve se završilo sa materijalnom štetom.

Iako još nema podataka Državnog hidrometeorološkog zavoda, prema nezvaničnim informacijama tokom dana je na dubrovačkom područu palo oko 60 litara kiše po metru kvadratnom, najvećim delom tokom jakog pljuska u nekoliko popodnevnih sati, javlja Hina.

Vatrogasna služba je tokom dana imala dve intervencije zbog poplava, a veliki problemi bili su i na moru.

Kako su potvrdili iz Lučke kapetanije, zbog jakog vetra koji je duvao između 35 i 40 čvorova, nautičari na jednom katamaranu potražili su sklonište u gradskoj luci.

Zbog nepovoljnih vremenskih uslova došlo je do zapetljavanja užadi i sudaranja sa vezanim barkama, pri čemu je jedna i potopljena.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 29. мај 2025.
20° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом