Читај ми!

Imigranti pobegli iz pritvora u Grčkoj

Osmorica ilegalnih imigranata iz Pakistana i dvojica iz Avganistana pobegli iz centra za pritvor imigranata, nedaleko od Atine. Pobuna imigaranata počela je sinoć, kada su izazvali požar u centru u kojem su smešteni.

Deset ilegalnih imigranata pobeglo je iz pritvora koji se nalazi severozapadno od Atine. Od deset odbeglih, osmorica su državljani Pakistana, a dvojica Avtanistana.

Potera za njima je u toku. Pobuna imigaranata počela je juče, kada su izazvali požar u centru za pritvor u kojem su smešteni.

Svi imigranti smešteni su u ovaj centar dok grčke vlasti ne donesu odluku da li će im odobriti boravak u Grčkoj.

Imigranti su požar izazvali u znak protesta.

Grčke vlasti donele su odluku da ilegalni imigranti u prihvatilištu mogu provesti maksimalno 18 meseci što je šest meseci duže nego što je bilo određeno prethodnim propisom.

Nakon isteka tog perioda, većina njih bude deportovana u zemlju porekla.

Tokom jučerašnje pobune povređeno je 10 policajaca. Koristili su suzavac i šok bombe kako bi ugušili pobunu.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 02. април 2026.
10° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом