Oluja Oto protutnjala Skandinavijom

Zbog Oluje Oto koja je protutnjala Skandinavijom u Danskoj su evakuisane brojne stambene zgrade. Most Oresund, koji povezuje Kopenhagen i Malme u Švedskoj je zatvoren, dok su norveški trajekti otkazani,javlja Bi-Bi-Si.

Vetar je dostizao brzinu i do 145 kilometara na čas na jugozapadu Norveške, a meteorolozi u Danskoj su proglasili narandžasti meteo alarm za južni deo poluostrva Jiland.

Građevinska kompanija iz Kopenhagena evakuisala je 280 stanovnika iz tri stambena bloka, upozoravajući da bi oluja mogla da ih sruši.

U pitanju su stanovi iz pedesetih godina prošlog veka, izgrađeni sa greškom i ne mogu da izdrže jake udare vetra.

Kako se oluja pomerala istočno od Norveške, zatvoren je most Oresund, preko kojeg prolazi i voz.

Železničke linije između Malmea i Geteborga su otkazane, a na vozače je apelovano da ne putuju.

Avion švedskog premijera Ulfa Kristersona je morao da se okrene nazad i prinudno sledi na stokholmski aerodrom u petak po podne, javio je švedski državni radio.

Razlog za to je, međutim, bio lažni alarm koji se upalio zbog kočnica aviona, tako da ništa ne ukazuje da je avion prinudno sleteo zbog oluje.

уторак, 13. мај 2025.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом