Tajvan ponovo izabrao predsednicu Cai Ing Ven

Tajvanska predsednica Cai Ing Ven osvojila je drugi mandat, što se ocenjuje kao podrška glasača njenom oštrom stavu prema Kini.

Cai je pobedila dva izazivača na današnjim izborima - nacionalističkog kandidata Han Kvo Jua i Džejmsa Sunga iz Narodne prve stranke.

Rezultati Centralne izborne komisije pokazali su da je Cai sa pet odsto glasova vodila ispred najbližeg izazivača  Han Kvo Jua iz Nacionalističke partije koji je imao 38 odsto, prenosi AP.

Kina i Tajvan razdvojili su se tokom građanskog rata 1949, ali Peking i dalje tvrdi suverenitet nad ostrvom i povremeno preti da će upotrebiti silu da preuzme kontrolu ako bude potrebno.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 25. април 2025.
14° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом