Unicef: Deca izbegla iz Mjanmara suočena sa paklom

Deca, koja čine većinu, gotovo 600.000 pripadnika naroda Rohingja, koji su izbegli iz Mjanmara, suočena su sa paklom na zemlji u pretrpanim i blatnjavim kampovima za izbeglice u Bangladešu.

U izveštaju Dečjeg fonda Ujedinjenih nacija, navodi se da je većine dece, koja čine 58 odsto izbeglih iz Mjanmara tokom prethodna dva meseca, nedovoljno uhranjena, preneo je AP.

"Većina Rohingja dece izbeglica u Bangladešu prisustvovala je stradanjima u Mjanmaru, kakva deca nikada ne bi trebalo da vide i doživela su ogromne gubitke", rekao je izvršni diretkor Unicefa Entoni Lejk. 

U izveštaju Unicefa, koji je sačinjen pred održavanje donatorske konferencije, koja će biti održana u ponedeljak u Ženevi, ističe se da su izbeglicama potrebni čista voda, hrana, sanitarno-zdravstvene mere, skloništa i vakcinacija zbog moguće pojave kolere.

Autor izveštaja Simon Ingram upozorava i na pretnju, koju predstavljaju krijumčari ljudi i druge ososbe, koje bi mogle da eksploatišu decu u područjima gde postoji velika koncentracija izbeglica.

Prema podacima UN, više od 500.000 Rohingja je do sada stiglo u Bangladeš iz mjanmarske provincije Rakhina, od 25. avgusta, od početka vojne operacije mjanmarskih bezbednosnih snaga.

UN vojnu ofanzivu Mjanmara opisuju kao etničko čišćenje, međutim, Mjanmar insistira da se njena vojska bori protiv "terorista koji ubijaju civile i spaljuju sela".

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 26. април 2024.
7° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво