Lubic pao na ključnom ispitu u obuci za pilote

Kopilot nemačke avio-kompanije "Džermanvings" Andreas Lubic, koji je prošle godine ubio 150 osoba namerno srušivši avion u francuskim Alpima, imao je poteškoća u letačkoj obuci i pao je na ključnoj proveri veština tokom obuke u SAD, pokazali su intervjui Federalnog istražnog biroa (FBI) sa njegovim instruktorima za letenje.

Andreas Lubic je, bez obzira na poteškoće na ključnoj proveri, unapređen, ističe AP.

Njegove teškoće u obučavanju za pilota, kako tvrde advokati porodica žrtava, bile su još jedna "crvena zastava" koja je trebalo da dovede do toga da nemačka avio-kompanija "Lufthanza", vlasnica "Džermanvingsa", i njena škola za letenje u Arizoni obrate veću pažnju i otkriju njegovu istoriju depresije.

Jedan instruktor Jirgen Terkorn rekao je da Lubic nije bio "letački as" i istakao da je pao na jednom testu zbog problema u sagledavanju situacije.

Instruktor Skot Nikel rekao je za FBI da je Lubicu nedostajalo "proceduralno znanje" i da je imao problem sa podelom pažnje na instrumente u avionu i posmatranja onoga što se dešava izvan aviona.

Pao je na jednoj od pet kontrolnih vožnji koje predstavljaju važan test letačkih veština pilota i na jednom od 67 trenažnih letova, rekao je predsednik i direktor "Erlajn trening centra Arizona" za FBI Matijas Kipenberg, ali je istakao da je studentima omogućeno da ponovo polažu testove.

Samo jedan ili dva odsto njih ne bude unapređeno, naglasio je Kipenberg.

FBI je sproveo intervjue nedelju dana nakon incidenta, koji se dogodio 24. marta 2015. godine, kada je poginulo svih 144 putnika i šest članova posade.

Kratke preglede intervjua su tek nedavno objavili nemački tužioci, tvrde advokati iz firme "Krindler & Krindler" u Njujorku, koji zastupaju porodice u tužbi protiv škole letenja.

Advokati su obezbedili kopije za AP.

Ranije je istragom utvrđeno da je Lubic lečen od teške depresije i da je imao samoubilačke nagone, ali je krio te informacije od "Džermanvingsa".

Jedan od njegovih lekara je preporučio da on bude hospitalizovan.

Nemački strogi zakoni o privatnosti pacijenata ne dozvoljavaju lekarima da dele zdravstvene podatke sa poslodavcima, bez dozvole pacijenata.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 27. април 2024.
11° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво