Извештавање у кризним ситуацијама, искушење за сваког дописника

Већ у првим месецима рада, 1989. године, Дописништво у Нишу суочило се са великим изазовом, извештавањем у кризној ситуацији.

Само неколико месеци после отварања дописништва у Нишу велика тргедија у Алексиначким рудницима, истовремено и велики изазов за наше екипе.

Екипе су биле на релацији Ниш - Алексинац пуних месец дана. Радило се и по двадесет сати дневно, док и последњи од деведесет погинулих рудара није извучен из јаме. А стандарди извештања у кризним ситуацијама су утемељени.

Кризне, трагичне ситуације су се низале - бомбардовање 1999, побуна у нишком затвору 2006, тешка саобраћајна несрећа пре 8 месеци када је воз преполовио аутобус, а седам особа страдало.

Наше камере увек су међу првима све бележиле, а гледаоци добијали проверене информације. Чак и када су се и саме екипе суочавале са невољама и проблемима, које смо одавно престали да сматрамо ванредним.

 

 

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 24. април 2024.
14° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво