Како решити проблеме пољопривредника?

Представници Министарства пољопривреде разговарали су данас са пољопривредницима пиротског округа о томе који су њихови проблеми и како сарађују са стручњацима пољопривредне службе и локалне самоупаве.

Највећи проблеми пољопривредника пиротског краја су: кашњење у исплати субвенција, лоши приступни путеви, обимна администрација приликом конкурисања у Министарству и надлежност на подручју парка природе Стара планина.

То су пољопривредници нагласили у разговору са представницима Министарства пољопривреде, Стручне службе и локалне самоуправе. Закључак је да заједничким радом треба решавати све ове проблеме. Представници Министарства обишли су и две успешне фарме у селу Пољска Ржана. Фарма Саше Ћирића, једина је у овом делу Србије у којој се одгајају приплодне коке носиље.

"Овај објекат је најсавременијег типа, али је горњи спрат празан, јер су улугања у ову врсту производње огромна и не можемо све да урадимо сопственим средствима. Надам се бољем кредитирању и субвенционисању приплодног материјала у будућности", каже фармер Саша Ћирић.

Приоритет Министарства пољопривреде је да што више младих остане на селу и да се бави пољопривредом.

"Држава субвенционише младе пољопривреднике. Имамо ову меру већ три године, веома је успешна и доста се младих пољопривредника јавља. Али ту имамо проблем инфраструктуре. Они у свом селу у коме хоће да направе производњу немају услове за живот, а то је пут, расвета, вода. И ми као Министратсво и локалне самоуправе морамо о томе да водимо рачуна", објашњава Александар Богићевић, помоћник министра пољопривреде.

Министарство уважава захтеве пољопривредника, речено је на скупу у Пироту. Најбољи доказ за то је чињеница да је јуче усвојена одлукама о регресираном гориву. За ове намене Држава је издвојила додатне две милијарде динара.

Број коментара 5

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 25. април 2024.
14° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво